Video-skandali Salianji-G.D/ Reagon Ylli Manjani: “Të hënksha zogun…”

0
Të ardhurat nga klikimi i kësaj reklame shkojnë për projektin “Ushqimi për Jetimët”. Ndihmo me një klikim !
loading...

Pas video-skandalit të publikuar mbrëmjen e djeshme, ku deputeti i Bashës, Ervin Salianji, dukej duke shkëmbyer mesazhe perverse me shtetasen G.D, ka reaguar dhe ish-ministri i Drejtësisë, në qeverinë Rama 1, Ylli Manjani.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani ka shkruar se parlamentit tonë i duhet vërtetë një reformë, pasi nga deputetët djathats “shkëmbejnë mesazhe të tipit: “të henksha zogun…”- muhabet opozite!”, ndërsa ata majtas “mesazhe të tipit: “po tenderi im kur behet”?- muhabet qeverie!”.

Postimi i plotë:

Hej drejq o pune!

Deputetët djathtas shkëmbejnë mesazhe të tipit: “të henksha zogun…”- muhabet opozite!

Deputetët majtas shkëmbejnë mesazhe të tipit: “po tenderi im kur behet”?- muhabet qeverie!

Njerëzit që i zgjodhën deputetët shqyejnë sytë nga ç’shohin aty e ç’u dëgjojnë veshët- muhabet populli!

Po që e do vertetë një reformë ky parlament!

Po kush do ta marrë nismën?!

Ja, këtu kemi mbetur të gjithë si guakë!

Ndaj dhe kemi këtë qeveri…

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here