“Unë s’mundem me ndryshu…” deputetja seksi tregon pse vishet liberale në parlament

0
loading...

Deputetja e Partisë VAKAT në Kosovë Dude Balje, teksa ishte pjese e panelit te te ftuarve dje ne Top Shoë, lidhur me veshjen ne Kuvend.
Sipas saj ka paragjykime lidhur me veshjen. “Pse më paragjykojnë duke më thënë: “Deputetja që vishet seksi, që provokon…”, ka thene ajo.

Nderkohe qe foton e saj, qe se fundi nuk kaloi pa marre vemendjen e medias, ajo e komentoi keshtu:

“Ketu eshte vec perceptimi i medias, ketu ka qene pamje e medias, ata jane me larg, ne ballkon dhe gjithmone bejne lajme kur nuk ka dicka interesante brenda parlamentit, aty ka qene vetem 5 minuta seance. Une vishem ndoshta pak me liberale se te tjeret brenda Parlamentit por une vishem si e ndiej. Varet si e definon provokuesen. Edhe ne Kosove kemi kod dhe e respektoj, por une jam me simpatike per median dhe jam gjithmone ne media dhe ata bejne lajm. Une punoj nje pune shume serioze dhe jam shume e sukseshme. Per mua, une vesh ate qe ndiej mire se nese je e bukur mund te jesh edhe produktiv edhe pozitiv edhe mund te besh me shume pune gjate dites. Veshja eshte menyra e jetes. Une jam lind me rrobaqepes dhe per mua s’mund ta ndryshoj veten se jam deputete, thjesht bej nje balanc per cka kam nevoje ne stilin tim te veshjes”.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here