Tension në det/ Incident natën, turqit përplasin anijen greke

0
Të ardhurat nga klikimi i kësaj reklame shkojnë për projektin “Ushqimi për Jetimët”. Ndihmo me një klikim !
loading...

Përshkallëzohen tensionet me Greqisë dhe Turqisë. Vetëm pak kohë pas përplasjes ne det, e kur patrulla turke bllokoi ministrin e Jashtëm grek, duke mos e lejuar të bënte homazh për nder të të rënëve në mes të detit, vjen një tjetër përplasje në Egje.

Mediat greke raportojnë se pak para mesnatës një anije turke ka përplasur anijen e rojës bregdetare greke.
Sipas medias greke, anija greke pa pësuar vetëm dëme materiale në pjesën e pasmes të saj, ndërkohë që incidenti nuk është raportuar në median turke.
“Është e qartë se shtabi i përgjithshëm turk, si zakonisht, do të më pas të lëshojë një deklaratë, ndoshta nuk do të ngarkuar në internet video ose fotografi. Ky është incidenti i fundit në një seri të madhe episodesh të përshkallëzimit te tensionit në kete rajon”;- shkruan media greke.

Incidenti pason tensionet e shumta, pas mosmarrëveshjes që zgjat prej dekadash mes Turqisë dhe Greqisë, mbi ishujt e pabanuar në Egje.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here