Foto-Video/ Serbia dërgon tanket në kufi me Kosovën

0
Të ardhurat nga klikimi i kësaj reklame shkojnë për projektin “Ushqimi për Jetimët”. Ndihmo me një klikim !
loading...

Kur kanë mbetur edhe tre ditë nga festimi i 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës situata nuk duket e qetë. Ushtria serbe ka nisur tanket në kufi me shtetin e tyre rivalë.

Portali ‘Zëri.info’ ka siguruar një video, ku shihen tanket serbe duke shkuar nga Presheva në drejtim të pikës kufitare në fshatin Muqibabë në kufi me Gjilanin.

Nuk dihet nëse është ndonjë stërvitje ushtarake apo masë nga Beogradi në prag të 10-vjetorit të pavarësisë.

“Sot të rinjve dhe të rejave në Presheve ju ngrinë lulet në dorë kur panë tanket serbe në mes qytetit në kohën kur fëmijët shkonin në shkolla përballë artilerisë së rëndë ushtarake serbe”, raporton Presheva Jonë.

Gjirafa Video :

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here