Foto/ Cudit aktorja: “Përdorni kafe nga b***a për t’u dobësuar”!

0
Loading...

“Detox” … Tani ekziston vetëm kjo fjalë në univers për të gjitha ata që e kanë ekzagjeruar në të ngrënë me rastin e festave të fundvitit. Në këto ditë të gjithë mundohen të bëjnë dieta të ndryshme për të arritur dhe njëherë format trupore të mëparshme.

Aktorja e famshme Gwyneth Paltrow po këshillon të gjithë përmes sitit të saj Goop, mënyrat se si të rifitohen dhe një herë linjat trupore.

Ajo këshillon të konsumohet sa më shumë kafe në rrugë anale, pasi sipas saj përdorimi i saj sjell çtendosje të nervave, zvogëlim dhimbjesh trupore, gjer dhe eliminim të simptomave të alegjive të ndryshme.

Në fakt Paltrow me metodat e saj “origjinale”, nuk është e panjohur për mjekësinë, pasi kohë më parë u është dashur të ndërhyjnë në faqen e saj për metodën e saj të famshme mbi ‘avujt vaginalë’.

Dhe këtë radhë ekspertët kanë treguar që metodat e saj nuk kanë asnjë bazë shkencore, ndaj ky lloj trendi i kafesë në rrugët anale mund të rezultojë i rrezikshëm aq sa të shkaktojë djegie dhe infeksione rektale.

Ndaj këshilla e tyre është shumë e thjeshtë. Konsumoni kafe në tas dhe jo në mënyra të tjera!

Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here