Duka qahet tek kapobanda e LSI-së, kamikazët i dalin në mbrojtje: Rama përbindësh!

0
loading...
loading...

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar kryeministrin Rama pas zyrtarizimit të kanditaturës së socialistit Bashkim Fino për postin e kreut të FSHF-së. Vasili shkruan se, “Edi Rama do që ta izolojë dhe ta mbysë futbollin shqiptar vetem sepse nuk është në duart e tij.”

Postimi i plotë i Vasilit

Ky Edi Rama do të bëhet edhe President i Federates Shqiptarë të Futbollit.

Edi Rama do që t’ju rrëmbejë edhe futbollin shqiptarëve, të vetmin gëzim që ju ka mbetur atyre.

Ashtu si përbindëshat gjakatarë politikë të Afrikës së Zeze, që ishin edhe presidentë edhe kryeministra edhe kryetarë parlamentesh edhe presidentë të Futbollit ashtu edhe Edi Rama do që te gllabërojë edhe futbollin.

Ditë më të zezë fubolli shqiptar nuk ka parë, që nga dita e parë që në Shqiperi luhet futboll.

Edi Rama do që ta izolojë dhe ta mbysë futbollin shqiptar vetem sepse nuk është në duart e tij.

Shqipëria e sukseseve më të medha aktuale historike në futboll është më e rrezikuar se kurrë.

Statuti i FIFAS është i qartë dhe i kristaltë.

Lexojeni dhe kuptojeni se çfarë e pret Shqipërine në futboll pas rrëmbimit të federates nga Kryeministri i trafiqeve.

“Political neutrality and prevention of any form of government interference
FIFA’s general principles of political neutrality and the prevention of any form of government
interference and, in particular, the obligation imposed by art. 14 of the FIFA Code of Ethics
on FIFA.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here