Deklarata e fortë: Basha u pasurua nga aktiviteti i drogës, do rrëfej në prokurori ato që di!

0
Të ardhurat nga klikimi i kësaj reklame shkojnë për projektin “Ushqimi për Jetimët”. Ndihmo me një klikim !
loading...

Ish-deputeti i PS Arben Ndoka ka hedhur një akuzë të fortë publike në drejtim të kryetarit të PD Lulzim Basha. Ai ka deklaruar përmes një statusi në Facebook se lideri i PD u pasurua pëprmes aktivitetit të drogës në Evropë. Këtë deklaratë ai e bën teksa Basha akuzoi edhe njëherë Ndokën se u bëri presion dy grave para pak vitesh që ato të tërhiqeshin për t’i hapur rrugë Ndokës për sigurimin e mandatit të deputetit.

Statusi:

Mendoj se Basha ka zgjedhur moment te papershtatshem per te bere krahasime me mua… Por gjithsesi po iu pergjigjem shkurt. Per te sqaruar opinionin publik nga sa eshte spekulluar,dua te them se qendron fakti se nuk ka asnje ngjashmeri mes listes se kandidateve gra te Lezhes me ate te Beratit. Ne listen e Lezhes ,njera nga grate nuk ka qene fare pjese e listes zyrtare,ka qene e teta ne liste, pasi Lezha ka 7 deputet . Gruaja e dyte u terhoq nga gara per dy arsye:
E para ishte gjendja e saj shendetesore;
E dyta eshte ana morale e njerzore saj , pasi ajo ishte e pesta ne liste ndersa une i treti.
Keto jane te vetmet arsye e terheqjes se tyre nga gara, ndersa ne Berat jane paguar per t’u terhequr, gje te cilen Basha e dim mire.
Bashes i shkon gjuha ku i dhemb dhembi, sepse dhe krahasimet i ben ne lidhje me aktivitetin e tij ne transportin e droges. Gje te cilen ia kam then shpesh . Basha po me detyron te shkoj ne prokurori e te them me fakte ato qe di, shkaku i hezitimit tim deri tani ,jane njerezit qe e rrethojne e jo ti. E gjithe pasuria e tij eshte e vene ne baze te aktivitetit te droges qe ka neper Europe.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here