Wednesday, January 24, 2018
Home Uncategorized

Uncategorized

Modelja kroate më joshëse që keni parë ndonjëherë (Foto)

Dajana Gudic është padyshim femra më e bukur dhe joshëse kroate. Bukuroshja nga Kroacia është shumë aktive në rrjetet sociale e cila publikon imazhe nga më të ndryshmet, duke mos munguar edhe ato provokueset. Ajo ka...

U tha se rrezikoi jetën për këtë foto, zbulohet “mashtrimi” i ministrit shqiptar

“Pedra do Telegrafo” është kthyer një nga vendet më të vizituara në Rio de Janeiro të Brazilit. Është një shkëmb i thjeshtë, por për shkak të pozicionit të tij shfrytëzohet nga turistët për të...

Furtunë në prokurori, Arta Marku ‘spastron’ të besuarit e Llallës

Prokurorja e Pergjithshme, Arta Marku ka firmosur ndryshime të tjera në radhët e prokurorive në rrethe. Këto ndryshime në prokurorinë e Elbasanit, Fierit dhe Kukësit vijnë në kuadër të riorganizimit, mirëfunksionimit të organit të akuzës. Njoftimi...

Statuti i ri, ja kur shkarkohet kryetari i PS-së, ndryshimet

TIRANË - Ndryshimet e reja statusore në Partinë Socialiste do të bëjnë të pamundur qëndrimin e një kryetari në drejtimin e partisë, në rast se ai humbet zgjedhjet e përgjithshme. Me rregullat e reja, dorëheqja...

Pesë misteret e pikturave të famshme të Leonardo da Vinçit (Foto)

Çfarë misteresh të tjera ka fshehur ky mjeshtër legjendar në veprat e tij? Bright Side ju ofron mundësinë për të zbuluar botën e mrekullueshme të artistit të madh, Leonardo da Vinçi. 5. Një gabim në pikturën Salvator...

Biseda audio 1/ Dalin përgjimet e italianëve, Habilajt: I kanë q*** nënën, i kanë...

Publikohet një pjesë e përgjimeve të siguruara nga dosja “Habilaj”, grupi i trafikantëve të arrestuar në Itali dhe për të cilin dyshohet të jetë i lidhur edhe ish-Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri. Në përgjimet audio,...

Raporti: 85% e shqiptarëve në mjerim

Kryeministri, Edi Rama, duke folur gjate seances se fundit parlamentare te sesionit te 6 te Kuvendit te Shqiperise, ku ne rend te dites jane projektligjet per Reformen ne Drejtesi./r/n/r/nPrime Minister Edi Rama, speaks during...

Gjermani, Xhamia qëndrore në Këln tërheq vëmëndjen e vizitorëve (FOTO)

Xhamia qendrore e Këlnit në Gjermani e ndërtuar nga Bashkësia Islame Turke për Çështjet Fetare (DITIB) me arkitekturën e saj moderne tërheq vëmendjen e shumë vizitorëve, raporton Anadolu Agency (AA). Xhamia vizitohet nga muslimanë të...

“Shumë vonë për ta çarmatosur Korenë paqësisht, lufta mund të shpërthejë 9 muajt e...

Sipas Gordon Chang, mund të jetë shumë vonë që Koreja e Veriut të çarmatoset në mënyrë paqësore dhe presidenti i SHBA-ve, Donald Trump mund të provojë veprimet ushtarake për ta bërë në gjë të...

Rama firmos 100 mijë euro për familjarët e viktimës së 21 Janarit

Qeveria ekzekutoi vendimin e Gjykatës së Strasburgut e cila kërkoi dëmshpërblim në masën e 109 mijë euro dëmshpërblim për familjarët e Ziver Veizit që mbeti i varër më 21 janar të 2011. Sikurse theskon vendimi,...