Loading...
Home Teknologji Telefona

Telefona

FOTO/ Objektet që fëmijët e sotëm nuk do i kuptojnë kurrë, për gjeneratën e...

Për këdo që ka lindur këtë shekull, bota para Wi-Fi pa dyshim do të duket si një përrallë nga historitë e lashta. Të rinjtë e sotëm nuk do të dinë kurrë se çfarë kemi përjetuar...

Hetimi / Ndryshimet “TOP SECRET” që po planifikon Facebook

Çfarë do të paralajmërojë Mark Zuckerberg këtë javë ? Që prej një muaji themeluesi Facebook anunçon nga llogaria e tij personale ndryshime të mëdha në politikat editorial të platformës së tij. Këto ndryshime që...

Instagram, kohët e fundit mendon edhe për bizneset

Instagram ka bërë një ndryshim të madh në produktin e tij, ndryshim ky të cilin menaxherët e mediave e kanë pritur për një kohë të gjatë. “Analytics”, është opsioni më i ri nga Instagram i...

Si mund ta shpëtojmë veten prej varësisë nga smartphone?

Ne kemi një problem të varësisë nga smartphone. Rreth 77 përqind e të rriturve amerikanë tani kanë një smartphone, nga 35 përqind që ishin në vitin 2011, dhe shumë prej atyre përdoruesve i kontrollojnë...

Kjo rubrikë e re e Facebook me siguri do ju magjepsë

Rrjeti social Facebook po teston që brenda aplikacionit të ofrojë një rubrikë të re, e cila do të përbëhet tërësisht nga lajmet lokale, ngjarjet dhe njoftimet. Sipas ReCode, kjo hapësirë do të quhet “Today In”. Burimet...

Nokia 6 shfaqet para lancimit zyrtar

Ne e dimë se Nokia 6 (2018) lansohet nesër. Pajisja është vërtetuar edhe nga TENAA, që zbuloi të gjitha tiparet kryesore të saj. Sidoqoftë, ky çift i promove të rinj definitivisht është me vlerë...

Punësohet shqiptari i parë në kompaninë Samsung

Studenti i vitit të dytë në Fakultetin e Shkencave Kompjuterike dhe Inxhinierisë, në UBT , Durim Klaiqi, është punësuar në kompaninë e njohur botërore, SAMSUNG, ku po e mban pozitën Theme Designer, duke u...

Bëni ofertat e telefonava, Whatapp-i bllokohet për Vitin e Ri

Një lajm i keq për të gjithë ata që si mjet komunikimi përdorin më së shumti aplikacionin WhatsApp! Nëse doni që urimi për ndërrimin e vitit t’i shkoi personit që doni, atëhere mos ja...

Shikoni si do të jetë Galaxy S9

Sipas disa burimeve të drejtuesve të kompanisë, celulari i ri Samsung Galaxy S9 do të ketë një kamerë dyshe, do të jetë më i shpejtë dhe do të ketë shumë risi të reja si...

Zbulohet teksti i SMS-së së parë të dërguar 25 vjet më parë

Mesazhet në telefon kanë ndryshuar mënyrën e të komunikuarit mes njerëzve duke tejkaluar kufijtë. Dërgimi i një mesazhi përmes telefonit mbush plot 25 vjet. Dhe e dini se teksti i parë i dërguar është “Gëzuar...