Wednesday, January 24, 2018

Politikë

100 ditë qeverisje/ PS mban Asamblenë, kush janë sekretarët që largohen

Kryeministri Rama do të bëjë analizën e qeverisës së 100 ditëve të para në Asamblenë Kombëtare, që do të mblidhet ditën e shtunë. Axhenda e asamblesë kombëtare parashikon një analizë së qeverisjes në 100...

Meta-Frangajt: Shoku mbaje mend çfarë do të ndodhë (Video)

Në videon më poshtë i ftuar në emisionin Opinion ka qenë ish-kreu i LSI sot President Ilir Meta. Meta ka ardhur në emision përpara se të betohej si President i Republikës së Shqipërisë dhe po ashtu në...

Sali Berisha nxjerr dokumentet: Nikolla me urdhrin e ri, firmos dështimin e reformës në...

Ish-kryeministri Sali Berisha i cili ka bërë publik mesazhin e një pedagogu, i cili tregon se si Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla, ka firmosur një udhëzim për riorganizimin e strukturave akademike në administratën e...

“6 milionë dollarë në vit për Mirditën”, Rama jep lajmin e mirë

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka postuar një video nga Fabrika e re e Pasurimit të Bakrit në Spaç. Ai shkruan se nga kjo fabrikë kanë përfituar 300 të punësuar, ndërsa shton se janë investuar plot...

Buxheti 2018, Rama: Në fokus shtetbërja, punësimi dhe mirëqenia. Ulim borxhin publik

Buxheti 2018, Rama: Në fokus shtetbërja, punësimi dhe mirëqenia. Ulim borxhin publik Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij sot në Kuvend, ku po prezantohet projektbuxheti i vitit 2018 dhe paketa fiskale, deklaroi se në...

Mhill Fufi gjen sekretin, bëhet drejtor transportesh nga mirënjohja e Edi Ramës

Koncepti i mirënjohjes në politikë për Edi Rama është aq relativ sa vështirë të gjesh shembuj konkretë për t’i provuar ekzistencën. Por duket se Mhill Fufi është një prej atyre, që e ka zbuluar...

Historia e Sokol Olldashit dhe Lulzim Bashës me polic Gëzimin

Kjo histori mu kujtua sot kur lexova se Basha paska shtruar drekë për ish policët e shkruar nga puna. I pash me endje fotot, por nuk e pashë Gëzimin. Pash Hysni Burgajn, pash Agron...

SPAK-u vë në shënjestër dosjet dhe zyrtarët. Emrat

Të gjitha pritshmëritë, makthet e politikës dhe sfidat për vitin 2018 konsistojnë në finalizimin e zbatimit të Reformës në Drejtësi. Dhe zbatimi i reformës duhet të kalojë përmes disa pikave kulmore, siç është ngritja e...

Fotoja e rrallë/ Berisha kundër Enver Hoxhës; falet në xhami krah Imamit

Kthimi pas në vite është gjithnjë interesant, pasi me kalimin e kohës njerëzit ndryshojnë shumë dhe jo vetëm fizikisht. Kështu, në rrjetet sociale është publikuar një foto e ish-kryeministrit Sali Berisha, në një xhami krah...

Meta ia merr valles shtruar te darka e Bektashinjve (Foto/Video)

Kryegjyshata Botërore e Bektashinjve ka organizuar një darke festive me rastin e Vitit të Ri. I pranishëm në këtë darkë festive ishte edhe presidenti i Republikës Ilir Meta, i cili nuk ka nguruar tja marrë...