Wednesday, January 24, 2018

Politikë

“Nuk na shet, se e shesim ne”: Çfarë pritet nga dosja e Saimir Tahirit

Çështja e Saimir Tahirit është rikthyer në vëmendjen e opinionit publik këto ditë, kur në krye të organit të akuzës është votuar Arta Marku. Mediat pranë të djathtës thonë se kryeprokurorja po jep sinjale pozitive...

Gara për FSHF, Armand Duka kalon në sulm ndaj Edi Ramës

Më shumë pakënaqësi se me Bashkim Finon, rivalin e tij direkt për FSHF, Armando Duka i ka me Edi Ramën. Gjatë një interviste për Panorama ai ka kaluar direkt në akuza për kryeministrin, tek...

Ndërkombëtarët gati për arrestimet e “kokave të larta”, BE sjell ekspertë , SHBA jep...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Europian, janë duke hedhur hapat e fundit për të nisur luftën në politikën dhe drejtësinë shqiptare. Prej disa ditësh është ndërmarrë një proces i thellë reformimi në...

Trondit deklarata e Zhejit: Rama ka korruptuar me mjeshtëri Bashën !

Rama, në strategjinë e vet të pushtetmbajtjes, është bërë tashmë një mjeshtër i madh, në korruptimin e shpirtrave njerëzorë dhe në korruptimin e kundërshtarëve të tij politikë në rradhë të parë. Në këtë grackë,...

Deputetët që kanë folur më shumë dhe ata që vetëm kanë ‘heshur’ (Tabela)

Në datë 15 janar parlamenti do të ketë seancën e parë për këtë vit. Ndërkohë që qysh prej shtatorit kemi ndjekur 18 seanca plenare. Poe kush kanë qenë deputetët më të zjarrtë dhe që...

Mësuesja me kancer vë me shpatulla pas muri kryeministrin

Kryeministri Edi Rama është ndalur në Rrëshen, nga ku ka nënvizuar edhe një herë rëndësinë që ka platforma “shqipëriaqëduam.al”. Gjatë këtij takimi, një banore, e prekur nga kanceri i gjirit i ka shprehur shqetësimin e...

Duka qahet tek kapobanda e LSI-së, kamikazët i dalin në mbrojtje: Rama përbindësh!

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar kryeministrin Rama pas zyrtarizimit të kanditaturës së socialistit Bashkim Fino për postin e kreut të FSHF-së. Vasili shkruan se, “Edi Rama do që ta...

105-vjetori i Policisë/ Xhafaj paralajmëron ‘furtunë’: Ja kë do shkarkojmë nga puna

Ditën e sotme, në kuadër të 105-vjetorit të krijimit të Policisë së Shtetit është mbajtur një aktivitet në qytetin e Lezhës. Gjatë fjalës së tij, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj theksoi se procesi i vettingut...

Dosjet që do rihapen nga Marku, 8 ish-ministra të PD-PS-LSI drejt përballjes me drejtësinë,...

Dosjet më të mëdha të aferave në vendin tonë rrezikojnë të rihapen. Kryeprokurorja Arta Marku ditën e enjte ngriti një grup pune për të hetuar vendimet e të gjithë prokurorëve në vend dhe kjo...

Revolta e kryesisë së PD: “Basha tallet me anëtarët e partisë, nuk la gjë...

Anëtari i kryesisë së PD-së, Genti Malko ka komentuar nisjen e protestave të PD-së bashkë me LSI-në. I ftuar në studion e “Fax News”, ndër të tjera Malko sulmoi Bashën duke thënë se protesta bëhet...