Wednesday, January 24, 2018

Politikë

Basha zbulon skemën: Si po i shpëtojnë drejtësisë Tahiri, Shullazi e Frroku

Me tone të ashpra, Lulzim Basha deklaroi se kapja e organit të akuzës nga Edi Rama është paralajmëruar më herët nga opozita. Ai renditi të paktën katër akte që janë, sipas Bashës, anti-kushtetuese. Basha e...

Spartak Braho trondit Metën dhe Monikën, hap çantën e zezë me sekretet e tmerrshme

Baba Taku bashkohet me Ramën, tregon të gjithë pisllëqet e Ilir Metës që nga blerja e drejtësisë, pastrimi i parave të korrupsionit dhe vjedhjet me anë të drejtorëve Çanta e zezë e Spartak Baros ka...

Kuvendi, Rama ‘shkrin gazit’ dy nga ministrat (FOTO)

Kuvendi nisi sot sesionin e ri pas rreth një muaji pushim. Në sallë është i pranishëm edhe kryeministri Edi Rama, i cili siç duket në fotot më poshtë, diçka është duke i thënë ministravë...

VIDEO/ Tension në Kuvend, demokratët në foltore, Ruçi ironizon Bashën: Bëj liderin

Ka vijuar me tensione seanca e parë parlamentare për këtë vit në Kuvendin e Shqipërisë. Pas fjalës së kreut të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla është ngritur për procedurë kreu i Grupit...

KUVEND/ Skenari i opozitës për të bllokuar punimet, kontroll i imtësishëm i deputeteve të...

Për këtë vit sot pasdite do jetë seanca e parë e Kuvendit për vitin 2018. U mbyll me tension dhe përplasje vjet në dhjetor, por duket se tensioni do jetë i fortë dhe përballje...

Dokumentet te Krimet: Tjetër provë e lidhjes së Tahirit me Habilajt

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj u paraqit ditën e sotme në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ku ka dorëzuar disa dokumente në lidhje me hetimet ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Ai ka folur...

Arta Marku: Pse jo 7 vjet? Do shihni supriza në punën time

Kryeprokurorja me mandat të përkohshëm Arta Marku ka zhvilluar takimin e parë me gazetarët pas marrjes së detyrës. Përpara përfaqësuesve të medias, Marku është shprehur se prioritet i saj do jetë zbatimi i ligjit,...

Rama nxjerr pamjet përrallore, ja me çfarë uron shqiptarët;’javë të mbarë’

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur disa foto me pamje vertete perrallore si urim “per nje jave te mbare” per gjithe ndjekesit e tij ne rrjetet sociale. “MIRËMËNGJES 😃 dhe me këto pamje përrallore nga Lepusha...

Reforma në Drejtësi, mashtruesit e Tiranës dhe të Brukselit

Nga Fatos Lubonja Argumenti më absurd që kam hasur në mediat shqiptare kohët e fundit është ai sipas të cilit Edi Rama votoi pro rezolutës që kundërshtonte njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit sepse...

EKSKLUZIVE/ Tom Doshi fotografohet në kryeministri, takim privat me Edi Ramën?

Pak ditë më parë, paparazzi ynë ka fotografuar deputetin e PSD-së, Tom Doshi, duke dalë nga ndërtesa e Kryeministrisë. Nuk dihet arsyeja pse Doshi mund të ketë shkuar aty. Mbase në ndonjë takim me Ramën,...