Wednesday, January 24, 2018
Home Politikë

Politikë

Meta ia merr valles shtruar te darka e Bektashinjve (Foto/Video)

Kryegjyshata Botërore e Bektashinjve ka organizuar një darke festive me rastin e Vitit të Ri. I pranishëm në këtë darkë festive ishte edhe presidenti i Republikës Ilir Meta, i cili nuk ka nguruar tja marrë...

Revolta e kryesisë së PD: “Basha tallet me anëtarët e partisë, nuk la gjë...

Anëtari i kryesisë së PD-së, Genti Malko ka komentuar nisjen e protestave të PD-së bashkë me LSI-në. I ftuar në studion e “Fax News”, ndër të tjera Malko sulmoi Bashën duke thënë se protesta bëhet...

Del VIDEO/ A po përdoret aeroporti i Kukësit për trafik droge

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar një video të shkurtër të dërguar nga një qytetar që tregon lëvizjet e një avioni në aeroportin e Kukësit. Berisha ngre dyshime se pista e këtij aeroporti ende të pa...

Duka qahet tek kapobanda e LSI-së, kamikazët i dalin në mbrojtje: Rama përbindësh!

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar kryeministrin Rama pas zyrtarizimit të kanditaturës së socialistit Bashkim Fino për postin e kreut të FSHF-së. Vasili shkruan se, “Edi Rama do që ta...

Pazaret e oficerit të Policisë së Shtetit: Të jap kokainë, më jep… (Përgjimet)

Oficeri i Policisë së Shtetit u filmua me zë dhe figurë teksa bën pazare për të trafikuar 200 gramë kokainë. Në redaksinë e emisionit “Fiks Fare” mbërriti një denoncim nga një 40-vjeçar nga Poliçani,...

U shkarkua nga Arta Marku, prokurori i çon sms: Refuzoi të iki !

Prokurori i Elbasanit Dritan Gina ka reaguar ashpër pasi iu komunikua vendimi më i fundit i kryeprokurores së përgjithshme të përkohshme, Arta Marku për shkarkimin e tij nga detyra. Në një dalje për mediat, Gina,...

Rama i trembet rastit “Tahiri”, ndryshon ligjin për arrestimin e deputetëve

Grupi parlamentar socialist i ka paraqitur Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi disa propozime për ndryshimin e rregullores. Midis këtyre propozimeve, bie në sy rasti i një kërkese të Prokurorisë për arrestimin e një deputeti. Sipas...

Temperaturat e ftohta, kujdes në Shqipëri rikthehen…

Pas ditëve të fundit me diell, por të ftohta sot do të rikthehen reshjet e shiut. Sipas Institutit të Gjeoshkencave nesër priten reshje mesatare gjatë pjesës së dytë të ditës në veri dhe reshje të...

SMS/ Ty të rrojë dashnori, për ku***t nuk ka vend në LSI (Foto)

Militantët e LSI bëjnë copë këshilltaren që votoi buxhetin dhe replikoi me Monikën fill pasi hopdhi votën në favor të Erion Velisë pa marrë miratimine  partisë së saj. Bëhet fjalë për këshilltaren Bora Panajoti...

Pukë/ Ky është mali në Shqipëri që ‘noton’ në ar, miniera e politikanëve të...

Shqipëria ka një nëntokë të pasur me minerale të shumta. Nxjerrja dhe përpunimi i tyre është një nga aktivitetet kryesore për të cilat kompanitë e mëdha synojnë të bashkëpunojnë me shtetin shqiptar apo edhe...