Wednesday, January 24, 2018
Home Politikë

Politikë

Del VIDEO/ A po përdoret aeroporti i Kukësit për trafik droge

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar një video të shkurtër të dërguar nga një qytetar që tregon lëvizjet e një avioni në aeroportin e Kukësit. Berisha ngre dyshime se pista e këtij aeroporti ende të pa...

A do i bëj Rama dhuratë Bashës? “Luli është artist, por…”

Kryeministri Rama në konferencën e fundvitit me gazetarët i pyetë nëse se çfarë dhurate do t'i bënte kreut të PD Lulzim Basha është shprehur: "Lulzim Basha është çun i mirë, artist, por nuk e kam...

E RRALLE/ Kur Janullatos u zgjodh , salla brohoriste: Fan Noli! (Video)

Ishte 2 gushti i vitit 1992. Në Tiranë do të shënohej një ngjarje e rrallë. Kisha Ortodokse Autoqefale Shqiptare do të zgjidhte kreun e saj. Në fillim u krye një ceremoni në Hotel “Tirana”...

CIA e shqetësuar për drogën në Shqipëri, largimi Çakos nuk e shpëton Ramën

Shqetësimi i shërbimeve të inteligjencës amerikane CIA mbi Shqipërinë për trafikun e drogës, si prodhuesin më të madh të mariuanës dhe rrugë kalimi për kokainën dhe opiumin dëshmon atë çfarë kemi thënë prej kohësh. Dëshmon...

Francë/ Ish-Ministri shqiptar $23,000 për 750ml verë

Udhëtimet e deputetëve jashtë vendit, në këtë fund viti duket se janë thjesht normale.   Përveç pagës bazë të deputetit, shpenzimet prej rreth 3 milionë lekësh të vjetra në muaj përfshijnë pagesat për celularin, pagesa për...

Kjo qeveri po kalbet

Nese fotot panoramike të mëngjesit në facebook-un e kryeministrit quhen punë, timonieri i “Rilindjes” po qeveris mirë. Nëse pemët që mbillen live në TV nga lali Eri quhen pyll, Tirana gjithashtu po lulëzon dita-ditës....

Zbuloi të shkuarën e Aqif Rakipit, shkarkohet prokurorja Rovena Gashi

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku shkarkoi nga detyra shefen e Sektorit të Dekriminalizimit në Prokurori, Rovena Gashin. Vendimi u mor menjëherë pas takimit me fatmir Xhafajn në prokurori. Gashi mbante edhe postin...

Lu uron festat me “Jingle Bells” (Video)

“Ja na erdhi viti i ri”, kjo ka qenë kënga që një vit më parë ambasadori i SHBA-së, Donald Lu, së bashku me stafin e ambasadës amerikane, kënduan për qytetarët shqiptarë për festat e...

Trondit deklarata e Zhejit: Rama ka korruptuar me mjeshtëri Bashën !

Rama, në strategjinë e vet të pushtetmbajtjes, është bërë tashmë një mjeshtër i madh, në korruptimin e shpirtrave njerëzorë dhe në korruptimin e kundërshtarëve të tij politikë në rradhë të parë. Në këtë grackë,...

SMS/ Ty të rrojë dashnori, për ku***t nuk ka vend në LSI (Foto)

Militantët e LSI bëjnë copë këshilltaren që votoi buxhetin dhe replikoi me Monikën fill pasi hopdhi votën në favor të Erion Velisë pa marrë miratimine  partisë së saj. Bëhet fjalë për këshilltaren Bora Panajoti...