Loading...
Home Politikë

Politikë

‘Operacioni Mjergulla’/ Artan Hoxha shpërndan kokainën e ‘Olsit’ në 20 pjesë…

Menjëherë pas kapjes së sasisë rekord të 613 kilogramëve kokainë në Maminas të Durrësit, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj deklaroi se ky aksion i madh ishte finalizuar si pasojë e një bashkëpunimi efikas. mes...

Lubonja: Kapja e 316 kg kokainë, shoferi ka të njëjtin avokat me Sajmir Tahirin…

Duke folur për kokainën rekord të kapur në Maminas, analisti Fatos Lubonja, në emisionin “Studio e Hapur” tha se ‘të besosh se kjo gjë është pa mbështetje, do të thotë të jesh naiv”. “Se cilat...

Partia Demokratike mbledh kryesinë, si pritet të veprojnë kritikët brenda partisë

Sot, Partia Demokratike do të mbledhë në orën 17:00, kryesinë. Mbledhja e kryesisë sot, vjen pas përfundimit të analizës në degët e partisë, ndërsa do të vendoset edhe data kur do të mblidhet Kuvendi Kombëtar...

Artan Hoxha: 20 grupe kriminale të përfshirë në trafikun e 613 kg kokainë, distributori...

Gazetari investigativ, Artan Hoxha deklaroi se për ngarkesën e kokainës që u kap në Maminas 10 ditë më parë, dyshohet se janë përfshirë më shumë se 20 grupe kriminale. Sipas Hoxhës, Shqipëria është kthyer në...

(FOTO) E zbulon Berisha: “Rama në spital, kalon në overdozë nga kokaina”

Sali Berisha shkruan në faqen e tij të Facebook-ut se Edi Rama ka përfunduar në spital nga overdoza. Postimi i Sali Berishës: ‘Rama ne spital! Duket me overdoze. Sb’ “Para 20 minutash kalova tek Spitali Amerikan...

“100 mijë $ për të dëshmuar kundër Berishës”;, flet Izet Haxhia: Pazarin e Fatos...

Ish-truproja personal i Sali Berishës, Izet Haxhia, në një rrëfim ekskluziv për “Panorama”,nga Turqia, rrëfen ofertat që ka pasur nga ish-kreu i SHIK-ut, Fatos Klosi, për të dëshmuar kundër Berishës në gjyqin për vrasjen...

Dokumenti sekret/ Pollo publikon dokumentin: Ja çfarë informacionesh i dërgonte Fatos Klosi, Kryeministrit…

Genc Pollo, deputet i PD-së, ka publikuar në rrjketet sociale një dokument që mban firmën e Fatos Klosit, ish-Kryetar i SHISH-it, gjatë kohës që ka mbajtur këtë detyrë. Referuar dokumentit që hartonte SHISH në kohën...

Financimi i partive, nismat për kontroll kanë dështuar

Në fakt, çdo kryetar i Komisionit të Zgjedhjeve e ka ngritur si shqetësim financimin e partive. Ato marrin para nga fondet publike, por në fushata elektorale shpenzojnë shuma të pajistifikuara parash. Nën akuzë nuk janë...

Falsifikimi i diplomave, veç pronarit të ish-‘Kritalit’ të përfshirë dhe drejtues të Ministrisë …

Kanë dalë detaje të reja në lidhje me arrestimin e ish-pronarit të Universitetit ‘’Kristal”, Ahmet Muçaj. Sipas burimeve janë duke u hetuar disa zyrtarë të ministrisë së Arsimit pasi dyshohet se diplomat e dhënat 3...

Kreshnik Spahiu: Ja dy politikanët shqiptarë që konsumojnë narkotikë

Kreshnik Spahiu, ish-drejtues i Aleancës KuqeZi, shprehet se hashashi dhe kokaina janë e njëjta platformë politike, duke nënvizuar se socialistët e kanë kuptuar se droga është mjet i madh fitimi pa lënë gjurmë siç...