Wednesday, January 24, 2018

Kuriozitete

Profecia biblike që po tmerron të gjithë: Toka shkatërrohet më 23 shtator

Një lajm tronditës ka tërhequr vëmendjen e shumë personave kudo në botë. Sipas një profecie biblike, bota do të marrë fund më datë 23 shtator 2017. Toka do të përplaset në këtë datë me një...

Transgjinorja ushtarake që i dha Wikileaks mbi 700 mijë dokumente sekrete, kandidon për deputete

Informatorja transgjinore Chelsea Manning, që gjatë shërbimit ushtarak në 2010 i dha Wikileaks mbi 700 mijë dokumente sekrete ushtarake dhe diplomatike, kërkon të garojë në Senat për të përfaqësuar shtetin e Merilendit. Manning do të...

E rrallë, fituesi i 140 milionë lekëve të “Telebingos Shqiptare” nuk paraqitet

“Telebingo Shqiptare” nga shorteu i hedhur më datë 1 janar 2017-në ka shpallur një fitues me një shumë marramendëse prej plot 140 milion lekësh (të vjetra).  Ky shorte mbahet në emisionin ‘E diela Shqiptare’ në...

Yjet flasin për ty/ Horoskopi javor 15 deri 21 janar 2018

DASHI21. mars – 20. prill Jave e mbushur me shume pasion ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Do ndiheni mire gjithë kohës dhe nuk do keni aspak ankesa ndaj partnerit. Arsyetimi...

Sot është “E hëna blu”, konsiderohet si dita më e trishtë e vitit …

Çdo gjë shkon keq dhe për më tepër është e hënë? Nuk ka asgjë të çuditshme, në të vërtetë jemi duke kaluar (shpresojmë pa dëme) të tmerrshmen ‘E hëna blu’, ditën më të trishtë...

Yjet flasin për ty/ Horoskopi ditor, e hënë 15 janar 2018

Dashi Sot shqetësimi mund t’ju çojë që të silleni ashpër me partnerin/en tuaj. Ata që janë të pakënaqur me jetën e tyre emocionale do të kërkojnë strehim diku tjetër. Beqarët duhet të jenë të kujdesshëm...

Foto/ Ledina Çelo “fërkohet në tub”, provokon fansat me pamje të nxehta

Ajo është një prej këngëtareve shqiptare që nuk e ka problem moshën dhe statusin e nënës së dy fëmijëve për të bërë edhe poza provokuese. Po flasim për Ledina Çelon, e cila na ka befasuar...

“Disa femra kënaqen kur përdhunohen”, ish-pornostarja jep deklaratën e papritur (Foto)

Një yll pornografie franceze ka shkaktuar zemërim të madh pasi deklaroi në një debat televiziv se disa viktima pëlqejnë të përdhunohen. Brigitte Lahaie, 62 vjeçe, ishte një nga 100 gratë që nënshkruan një letër të...

“O ti q* r***t në kohën e lirë”, aktorja zbulon se burri e tradhëton...

Kjo kamera e fshehtë që i eshte bere prezantueses se emisionit “Mos i fol shoferit” Rudina Dembacaj, një nga aktoret e njohura shqiptare të humorit do ju shkrije se qeshuri. Ne kete video mund te shihni...

Ish e dashura e pilotit: Seksi tresh më ka bërë të bie nga pesha,...

Modelja 26-vjeçare, Veronika Vale, ish e dashura e kampionit të Formua 1, Ljuis Hamilton, ka folur për mediat britanike, edhe për arsyet e rënies së saj nga pesha. Për “The Sun”, modelja rrëfehet se...