Wednesday, January 24, 2018

Kuriozitete

E nis mbrapsht vitin deputetja e PD-së, rrëzohet keq në shkallët e Parlamentit (Video)

Takat e larta dhe shkallët e lagura nga shiu duket se nuk janë kombinimi më i mirë për një deputete. Pas seancës plenare të parë vitin 2018, deputetja e PD, Lindita Metaliaj është rrëzuar në...

Kur presidenti Macron shkruante poezi erotike për gruan 24 vite më të madhe!

Një biografi e re e shkruar për Zonjën e Parë të Francës, Brigitte Macron zbulon mes të tjerash, se presidenti francez në moshën e adoleshencës ka shkruar një roman dashurie i frymëzuar nga romanca...

Momenti dramatik, nëna e dëshpëruar hedh fëmijën nga kati i katërt (VIDEO)

Një nënë e dëshpëruar e hodhi fëmijën e saj nga dritarja e banesës së katit të katërt, pasi një zjarr përfshiu banesën. Një video e pabesueshme tregon momentin kur mamaja e tmerruar e hodhi vajzën...

A e dini çfarë ndodh nëse e shkruani këtë numër në Google?

Google është motori i kërkimit më i shpejtë dhe më i përdorur në botë. Teknologjia prapa këtij motori mundëson që brenda pak sekondave të shfaqen miliona të dhëna me një kërkim të thjeshtë. Ajo çfarë...

U lodh nga kërkimi i burrit të përsosur, gruaja martohet me fantazmë

Një grua e dëshpëruar në kërkim të njeriut të përsosur, është martuar me fantazmën e një pirati 300-vjeçar dhe thotë se është "shoku i saj i shpirtit". Amanda Teague, 45 vjeçe, është martuar me një...

+18/Femrat ankohen: 97% e meshkujve s’ia kanë idenë në shtrat, ja arsyet pse…

Meshkujt mendojnë se ata janë demi në të gjitha llojet e situatave, por duhet të pranojnë se bëjnë gabime të caktuara në shtrat. Shpesh ne femrat jemi fajësuar për shkak të ndërlikimit dhe që...

Foto/ Emily Ratajkowski nudo si në shekullin e 15-të! (Foto+18)

Ajo është e pranishme gjithmonë në Instagram, duke ekspozuar trupin e saj joshës. Por fotografitë që Emily Ratajkowski 26 vjeç postoi këtë të shtunë, “çmendën” fansat duke bërë shumë bujë. Ajo ishte plotësisht nudo, flokët dhe...

KESHILLA/ Lëngu që ngre të vdekurit (Receta)

Me dekada të tëra ky ilaç u sugjerohet atyre që vuajnë nga kanceri, sepse thyen energjinë, forcon imunitetin dhe përmirëson pasqyrën e gjakut. Përgatitet në mënyrë të thjeshtë, mangësia e vetme është se nuk...

Besimi fetar i Gjergj Kastriot Skënderbeut, drejtori i Arkivave jep fakte të dokumentuara që...

Mitropolia e Apolonisë dhe Fierit zhvilloi dje një shërbesë përkujtimore për përvjetorin e vdekjes së Skënderbeut në Katedralen e Shën Gjergjit në qytetin e Fierit, ku Mitropoliti At Dhimitri renditi fakte dhe prova që...

Video/ Shpërthen vullkani që dikur u mori jetën 1200 personave

Vullkani më aktiv në Filipine, Mayon, ka nisur të hedhë pjesë të llavës nga krateri i tij dhe zyrtarët kanë urdhëruar evakuimin e mijëra banorëve. Vullkanologët filipinas dhe instituti sizmologjik paralajmëruan se erupsioni i rrezikshëm...