Wednesday, January 24, 2018

Kuriozitete

Banka e Shqipërisë ia kushton kalendarin e 2018-ës, Skënderbeut

28 Nëntori 2017 shënoi çeljen e Vitit Mbarëkombëtar të Gjergj Kastrioti Skënderbeut, vit i cili do të kremtojë veprën e heroit deri më 28 Nëntor 2018. Shqipëria përkujton Heroin Kombëtar, në 550-vjetorin e vdekjes së...

A është xheloz për gruan? Meta e pranon: Monika është zbukuruar goxha …

Nuk i ka shpëtuar edhe komenteve personale presidenti i vendit, Ilir Meta teksa është vënë përballë pyetjeve direkte të Ermal Mamaqit. “Bëheni xheloz për njëri- tjetrin, se jeni dobësuar, zbuluruar?”, e ka pyetur ai...

Kalendari i parë “hot” për vitin 2018 (Foto)

Sarah Altobello është muza e parapëlqyer e fotografit të famshëm Bruno Oliver. Fotografi i divave ka zgjedhuru pikërisht super format 90-60-90 të Sarah për kalendarin e parë “hot” të vitit 2018. Mes protagonisteve të serisë në...

Si përdhunoheshin vajzat nga drejtuesit e Degës së Brendshme

Një dokument sekret i vitit 1958, i Degës së Punëve të Brendshme të qarkut të Elbasanit zbulon një ngjarje të pazakontë për efektivët e Sigurimit të Shtetit. Dokumentert-Relacioni me firmën e kreut të institucionit, Gani...

Lavdia dhe fundi i tyre: Historia e gangsterëve të ‘Tironës’

Kanë histori që mbeten që në startin e tyre e deri në perfundimin fatal të fatit të atyre që merrnin inat, të rivaleve dhe më pas të vetes së tyre. Nga djem që u grupuan...

“Kronikë nga e ardhmja”- një ngjarje e vërtetë e fshehur nga masonët

“Kronikë nga e ardhmja”- një rrëfim i jashtëzakonshëm rreth një ngjarjeje të pabesueshme të përjetuar nga Paul Amadeus Dienach, i cili jetoi në Eurorën Qendrore në fillim të shekullit të kaluar. Dienach pretendon se...

“Po ngroh p*****”, aktorja shqiptare sqaron batutën e saj me pullë të kuqe

Batuta e saj bëri xhiro në rrjetet sociale. Bëhet fjalë për aktoren Anna Lika, e cila teksa komunikonte në telefon me moderatoren dhe aktoren Rudina Dembacaj tha një fjalë me pullë të kuqe. Ndaj, e...

10 misteret që vazhdojnë të jenë sfidë për teknologjinë e avancuar

Turistët udhëtojnë çdo vit për të parë monumentet e famshme dhe vende drithëruese, duke shpresuar për një depërtim më të thellë në strukturat misterioze, dhe atë se çfarë ka ndodhur brenda tyre mijëra vite...

Larg këtyre ushqimeve për Vitin e Ri, sjellin ters

Në listën e ushqimeve që duhet të konsumojmë natën e Vitit të Ri pasi sjellin fat për ne janë peshku, perimet jeshile, etj, por janë edhe disa ushqime të cilat duhet tu qëndroni larg. Për...

Në mullarët e kashtës me çifteli, Meta ashtu si asnjëherë (Video)

Kostumi i presidentit nuk e ka penguar aspak të shaplosë një anë të karakterit të tij spontan dhe sportiv. Është fjala për presidentin Meta, i cili do të jetë mbrëmjen e sotme i ftuar special...