Wednesday, January 24, 2018
Home Kuriozitete

Kuriozitete

VIDEO/ Gafat më të mëdha të gazetarëve LIVE gjatë vitit 2017

Ata janë në transmetim direkt në situata të ndryshime. Në studio apo në terren gazetarët ndeshen shpesh me situata të papritura. “The Sun” ka publikuar një përmbledhje me momentet më pikante të gazetarëve për këtë...

Sara Kapo: E vërteta e deklaratës, se nuk bëj seks me shqiptarë

Ajo është vënë shpesh në qendër të portaleve të mediave rozë në botën shqiptare dhe jo gjithmonë për veshjet apo fotot që poston, por edhe për deklaratat moskokëçarëse që bën. E këtë të shtunë, Sara...

Sot është “E hëna blu”, konsiderohet si dita më e trishtë e vitit …

Çdo gjë shkon keq dhe për më tepër është e hënë? Nuk ka asgjë të çuditshme, në të vërtetë jemi duke kaluar (shpresojmë pa dëme) të tmerrshmen ‘E hëna blu’, ditën më të trishtë...

Larg këtyre ushqimeve për Vitin e Ri, sjellin ters

Në listën e ushqimeve që duhet të konsumojmë natën e Vitit të Ri pasi sjellin fat për ne janë peshku, perimet jeshile, etj, por janë edhe disa ushqime të cilat duhet tu qëndroni larg. Për...

Yjet flasin për ty/ Horoskopi ditor, e enjte 18 janar 2018

Dashi Hëna në bashkëpunim me shenjën tuaj vazhdon t’ju nxjerrë nga telashet. Ata që nuk janë të kënaqur me gjendjen e tyre sentimentale do të enden në kërkim të njohjeve të reja. Beqarët do të...

Si përdhunoheshin vajzat nga drejtuesit e Degës së Brendshme

Një dokument sekret i vitit 1958, i Degës së Punëve të Brendshme të qarkut të Elbasanit zbulon një ngjarje të pazakontë për efektivët e Sigurimit të Shtetit. Dokumentert-Relacioni me firmën e kreut të institucionit, Gani...

Video/ Bota është në “dorën” e saj, sekreti gjerman: Merkel është vajza e Hitlerit

Gjykuar sipas  dokumenteve të  shërbimit kryesor të zbulimit të Republikës Demokratike Gjermane të njohur si Stas, Angela Merkel është trashëgimtare e Adolf Hitlerit. Në vitin 1954, lindi një fëmijë, një vajzë e vogël, të cilën...

Yjet flasin për ty/ Horoskopi ditor, e premte 12 janar 2018

Dashi Ndonjëherë rrezikoheni përmes komunikimit tuaj aspak të mirë dhe të pakëndshëm, por ju e dini që partneri/ja juaj ju toleron gjithmonë. Bëni mirë që edhe ju t’ja ktheni me të njëjtën monedhë. Beqarët do...

Mamma mia! Bukuroshja italiane trullos me poza seksi

“Kthesat e Rrezikshme” të Ambra Vitiellos, është seti fotografik më i fundit i kompanisë së modës GQ, që po tërheq vëmendjen në internet. Ambra Vitiello është ish finalist e Miss Italia dhe po ngjit shumë...

Bleona ende në krahët e miliarderit 57-vjeçar: Pushimet më fantastike (Foto)

Dëshira për të qënë një njeri i pasur pse jo dhe bussinesëoman duket qartë tek idetë e Bleona Qerretit. Vetëm pak ditë më parë ajo u pa në shoqërinë e një prej miliaredrëvë jo...