Wednesday, January 24, 2018
Home Kuriozitete

Kuriozitete

VIDEO/ Gafat më të mëdha të gazetarëve LIVE gjatë vitit 2017

Ata janë në transmetim direkt në situata të ndryshime. Në studio apo në terren gazetarët ndeshen shpesh me situata të papritura. “The Sun” ka publikuar një përmbledhje me momentet më pikante të gazetarëve për këtë...

Ju tradhton burri? Kjo metodë e lashtë kineze ju ndihmon ta kuptoni brenda 3...

Duke përdorur metodën e lashtë kineze të leximit të fytyrës, si dhe të gjuhës së trupit, ata kanë bërë portretin e mashkullit tradhtar, thotë ekspertja e seksit dhe raporteve familjare, Tracey Cox. Ja si duket...

Yjet flasin për ty/ Horoskopi ditor, e martë 9 janar 2018

Dashi Bëhuni gati për të jetuar një ditë plot energji pozitive, veçanërisht nëse jeni në çift. Kjo e martë do ju favorizojë të shpenzoni sa më shumë kohë me të dashurin/ën tuaj dhe të jeni...

Rama emëron drejtoreshë te burgu i grave një vajzë seksi (FOTO)

Një vajzë e re dhe tërheqëse nga Gjirokastra është emëruar drejtoreshë e burgut të grave në Tiranë. Ajo është Jetmira Sula, e cila zëvendësoi në këtë detyrë Xhoi Jakajn. Menjëherë Sula ka marrë vëmendjen...

Fjalimi i Profetit që do t’iu bëjë të reflektoni

Profeti Muhamed Nga Surah al – Baqarah (Qu’ran), shekulli i VII e.s NË TË VËRTETË NE E SHOHIM KTHIMIN E FYTYRËS TUAJ DREJT QIELLIT, kështu që doemos do të ktheheni drejt një qiblah-u (drejtimi i lutjeve)...

Në këtë fshat bëhet vetëm seks dhe flihet gjumë, ja misteri që e rrethon

Ata që jetojnë në fshatin e Kalachit, që është në kufirin rus të Kazakistanit kishte një problem me sëmundjen e “gjumit”. Edhe pse banorët e fshatit kanë fjetur në tre vitet e fundit, ata ishin...

Ministrja e bukur serbe që po kërcënon me burg shqiptarët (Foto)

Ministrja serbe e Drejtësisë Nela Kuburovic, ka thënë se Gjykata Speciale do të marrë të pandehur në fillim të këtij viti, ish-pjesëtarët e UÇK-së. Ajo tha se Serbia ka ofruar një dokumentacion të madh për...

Del VIDEO e rralë kushtuar mbretëreshës Geraldinë, Trëndafili i Tiranës

Mbrëmjen e së martës ne 2 janar 2018, televizioni ARTE transmetoi dokumentarin e Frederic Miterrand i titulluar “Trëndafili i Tiranës” kushtuar fatit të mbretëreshës së shqiptarëve, Geralndin ed’Apponyi. Aty jepen me detaje si një konteshë...

Shenja e horoskopi do të nisë një jetë të re në 2018-tën…

Ndryshe nga shenjat e tjera të horoskopit, Virgjëresha gjatë vitit 2018 do të njoh vetëm lumturi, duke lënë pas të gjitha shqetësimet. Me pak fjalë, çdo gjë e keqe merr fund gjatë vitit të...

“Kam rënë në dashuri me Taulant Ballën”, fallxhorja këshillon vajzën (video)

Të gjithë kemi kuriozitet për të mësuar mbi të ardhmen, sidomos në fillim-viti.Por kur je para një dileme, apo vendimarrje të vështirë, kureshtja të con edhe të shohësh filxhan. Qytetarja jonë ka shkuar në...