Wednesday, January 24, 2018
Home Kuriozitete

Kuriozitete

Algoritmi që e parashikon kohën kur do të vdisni

Algoritmi parashikon vdekshmërine e çdo pacienti përgjatë 12 muajve dhe zakonisht ai përdoret për të dhënë rekomandime për kujdesin e mëtejshëm të pacientit. Si ju ngjan kjo? Shkencëtarët pohojnë se puna e tyre mund të ndihmojë...

Yjet flasin për ty/ Horoskopi ditor, e mërkurë 24 janar 2018

Dashi Sjellja juaj ndaj partnerit/es do jetë mjaft arrogante dhe kjo rrezikon një marrëdhënie që mund t’i prishet qetësia në çdo moment. Por për fat të mirë, Urani mbështet shenjën tuaj. Shumë beqarë do të...

Yjet flasin për ty/ Horoskopi ditor, e martë 23 janar 2018

Dashi Ditë çuditshme për çiftet, kontradiktat mund të zemërojnë partnerin/en tuaj. Megjithatë, Marsi është i favorshëm në shenjën tuaj dhe ju ndihmon për të normalizuar marrëdhëniet. Njohje të reja për beqarët dhe aventura. Mundohuni të...

Yjet flasin për ty/ Horoskopi ditor, e hënë 22 janar 2018

Dashi Do jeni shume xheloze dhe posesive me atë qe keni ne krah gjate kësaj dite dhe do keni debate te forta. Ndryshoni sa me pare sjellje nëse nuk doni te keni probleme serioze....

Stresi kunja për Flori Mumajesin: Qeni është më besnik se ty

Në 2016-n, pas incidentit mes Flori Mumajesit dhe Stines në festivalin Kënga Magjike, reperi Stresi i doli në mbrojtje mikut të tij Flori. Madje në portale u përfol se Stresi kishte ndërhyrë në konflikt për...

E Rrallë/ Gjergj Kastrioti sipas At Nicolas Caussin

Nga: Aurenc Bebja, Francë Prifti, At Nicolas Caussin, ka lindur në vitin 1583 në qytetin francez të Troyes. Ndërroi jetë në 1651. Dy vite më vonë, në1653, u publikua libri i tij me titullin...

Yjet flasin për ty/ Horoskopi për ditën e sotme, 19 janar 2018

Dashi Nëse po shqyrtoni mundësinë për një udhëtim, për argëtim apo për punë, mos u ktheni mbrapa. Parashikohen përvoja shumë interesante në vijim! Mund të pasuroni bagazhin tuaj kulturor me njohje dhe njohuri të reja....

Yjet flasin për ty/ Horoskopi ditor, e enjte 18 janar 2018

Dashi Hëna në bashkëpunim me shenjën tuaj vazhdon t’ju nxjerrë nga telashet. Ata që nuk janë të kënaqur me gjendjen e tyre sentimentale do të enden në kërkim të njohjeve të reja. Beqarët do të...

Yjet flasin për ty/ Horoskopi ditor, e mërkurë 17 janar 2018

Dashi Këto ditë do keni përjetime të reja në zemrën tuaj dhe do të jeni gati të bëni një kthesë vendimtare në jetën dashurore. Atmosferë emocionale edhe për beqarët të cilët do të kenë njohje...

FOTOT/ Aksiden te kryeministia, makina mbi trotuar

Dy mjete janë përplasur pak minuta më parë në hyrje të kryeministrisë. Rrethanat e aksidentit janë ende të paqarta por nga fotot që ka shpërndarë LSA duket që mjeti Hyndai ka kaluar mbi trotuar...