Tuesday, February 20, 2018
Home Kryesore

Kryesore

FOTO/ Goditje e fuqishme ndaj trafikut të drogës, sekuestrohen 25 kg heroinë, dy në...

Shkatërrohet ‘supermarketi’ i shitjes së heroinës në Komo. Një ditë më parë u tha se ishin 17 kilogramë heroinë, por sot mediat vendase shkruajnë se bëhet fjalë për 25 kilogramë drogë. Në pranga janë vendosur...

Lajme të mira nga moti, por në mbrëmje gjithçka do të ndryshojë

Moti dominohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë vendin. Pasditja dhe mbrëmja vijojnë me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta kryesisht në Veri të vendit duke rrezikuar nga reshje...

Yjet flasin për ty/ Horoskopi ditor, e dielë 18 shkurt 2018

Dashi Marrëdhënia ne çift do jete edhe me e ngrohte gjate kësaj dite. Do flisni lirshëm për gjithçka qe iu shqetëson dhe se bashku do arrini te zgjidhni çdo gjë. Beqaret do kenë mundësi me...

Yjet flasin për ty/ Horoskopi ditor, e shtunë 17 shkurt 2018

Dashi Venusi do ua beje jetën ne çift edhe me te bukur sot. Do ia shprehni pa fund ndjenjat atij qe dashuroni dhe do drithëroheni kur te jeni pranë tij. Beqaret nuk do kenë komplekse...

Lajmi i fundit / Adriatik Llalla shtrohet me urgjencë në Spitalin Amerikan

Njeriu që nxiu Shqipërinë në Washington, zyrtari i parë i lartë shqiptar që i ndalohet hyrja bashkë me familjen e tij në territorin e superfuqisë botërore ShBA, po ndjen shtrëngimin e prangave dhe nuk...

Berisha: Ja çfarë më tha Bill Clinton në vitin 1995 për Kosovën

Ish-kryeministri Sali Berisha në një intervistë për Koha Vizion, ka folur për takimin mes tij dhe presidentin amerikan Bill Clinton në vitin 1995 në SHBA. Ai ka treguar se çfarë i ka thënë presidenti Clinton...

‘Përbindëshi’ i Teatrit/ Gazetari zbulon projektin e Ramës për kullë (Foto)

Eshtë zbulur projekti i Edi Ramës për godinen e Teatrit Kombëtar. Gazetari Bledi Kasmi në një postim në rrjetet sociale ka shprendarë foton e projektit për të cilin ka aq shumë debat ndermjet artistëve...

Marrëveshja me Greqinë/ Bushati takon ‘fshehurazi’ homologun grek Kotzias

Ministri i Jashtëm shqiptar Ditmir Bushati dhe ai Grek Kotzias janë takuar në Sofje të Bullagarisë aty ku po mbahet një takim informal i minsitrave të jashtëm, pas marrjes e drejtimit të presidencës së...

Përplasja me armë në Tiranë, identifikohet i plagosuri i dytë dhe autori. Emrat

Është identifikuar edhe personi i dytë që ka mbetur i plagosur pas një përplasje me armë në një lokal në zonën e Selitës në Tiranë. Burime nga policia thanë se, njëri nga të plagosurit është...

Përplasje me armë në Tiranë, identifikohet njëri nga të plagosurit. Ja emri

Një përplasje me armë ka ndodhur në një lokal në zonën e Selitës në Tiranë. Deri më tani mësohet se dy persona janë plagosur me armë, fatmirësisht të dy janë jashtë rrezikut për jetën. Fillimisht ata...