Wednesday, January 24, 2018
Home Jetë&Stil Shëndet

Shëndet

Këto shenja lajmërojnë se keni një problem të madh shëndetësor

Ajo shkakton numrin më të madh të vdekjeve kurse këto shenja nuk ju bëjnë kurrë të dyshoni. Njerëzit mendojnë se problemet seksuale, gërhitja apo gjakderdhja janë probleme të vogla shëndetësore. Për këtë arsye shpesh dhe...

Ataku kardiak/Mund ta kuptoni 1 muaj para. Ja simptomat.

Gjatë viteve të fundit infarktet në zemër janë bërë të zakonshme për të gjithë njerëzit kudo ndodhen në botë. Mjekët argumentojnë se jeta jonë e stresuar dhe dietat jo shëndetësore janë dy prej shkaqeve kryesore...

Çfarë i ndodh trupit pas 20 minutave e deri në 15 vjet pasi e...

Ndoshta synimi juaj për këtë vit është ta lini duhanin, por që nuk po mund ta bëni këtë. Por, do të përpiqemi t’ju ndihmojmë! Nëse e lini duhanin, ju do ta shijoni më shumë ushqimin, forma...

Ja sa duhet të jenë vlerat e tensionit bazuar në moshën dhe gjininë tuaj

Në ditë e sotme tensioni është një ndër problemet shëndetësore më të përhapura. Ulja apo rritja e tensionit, ose shtypjes së gjakut, mund të vijë nga shkaqe të ndryshme, rezultat i saj janë edhe mosha,...

Shpëtoni nga pagjumësia. Ja receta e thjeshtë e pijes.

Nëse keni probleme me pagjumësinë, gjumin e lehtë ose nëse zgjoheni gjatë natës, më poshtë do ju tregojmë një recetë të thjeshtë për t'u përgatitur e që ju siguron gjumë të qetë dhe të...

“Lodhje, stres dhe…kancer”, do ju shfaqen të gjitha nëse e bëni këtë natën

Gratë që punojnë në turn të tretë janë më të rrezikuara nga disa lloje kanceri, sugjeron një studim i ri. Puna në turn të tretë për një kohë të gjatë rrit rrezikun me 19%. Rreziku...

Kujdes! Celulari juaj mund t’ju vrasë

Teknologjia është gjithandej, smartphone-i, laptopi apo desktopi janë të pashmangshëm në ditët e sotme, duke na lehtësuar punë, por edhe duke na kërcënuar seriozisht shëndetin. Përdorimi i këtyre paisjeve teknologjike shkakton dhimbje qafe, dhimbje koke,...

Ja si të hiqni pesticidet nga frutat dhe perimet

Të gjithë e dinë se frutat dhe perimet janë ndër ushqimet që konsumohen më së shumti, por përmbajnë pesticide. Pjesa më e madhe e njerëzve i blejnë produktet e tyre në supermarket, duke e ditur...

Recetë 6000 vjeçare për shërimin e shumë sëmundjeve

A keni dëgjuar ndonjëherë për Pasteli? Kombinimi i një shije të ëmbël dhe fuqia shëruese është e rrallë, por kjo recetë është shembull i përkryer i një kombinimi të tillë. Pasteli i parë u zbulua...

Duar dhe këmbë gjithmonë të ftohta? Ja çfarë nuk shkon me ju

Këmbët ose gishtat e ftohtë të duarve mund të jenë shenja për probleme serioze ose stres, sikurse edhe për mungesë të hekurit në gjak. Lexoni disa nga simptomat të cilat nuk do të duhej...