Wednesday, January 24, 2018
Home Jetë&Stil Shëndet

Shëndet

KESHILLA/ Lëngu që ngre të vdekurit (Receta)

Me dekada të tëra ky ilaç u sugjerohet atyre që vuajnë nga kanceri, sepse thyen energjinë, forcon imunitetin dhe përmirëson pasqyrën e gjakut. Përgatitet në mënyrë të thjeshtë, mangësia e vetme është se nuk...

Seksi gjatë periodave është i mirë për shumë arsye, por kjo në veçanti e...

Ideja e seksit gjatë periodave mund të stepë shumë prej jush, por sipas doktorëve mund të ketë shumë përfitime. Gjinekologët në universitetin e Michiganit tregojnë se duke bërë seks gjatë ciklit, shkurtoni kohëzgjatjen e tij. Pas çdo...

Këto shenja lajmërojnë se keni një problem të madh shëndetësor

Ajo shkakton numrin më të madh të vdekjeve kurse këto shenja nuk ju bëjnë kurrë të dyshoni. Njerëzit mendojnë se problemet seksuale, gërhitja apo gjakderdhja janë probleme të vogla shëndetësore. Për këtë arsye shpesh dhe...

E padëgjuar! Ky lloj gripi shërohet vetëm me seks

Një lloj gripi i quajtur Aussies mund të shërohet vetëm duke pasur marrëdhënie seksuale. Kështu, thonë disa ekspertë të Univiersitetit ‘Wilkes’ në Pensilvani, të cilët e hulumtuan këtë lloj gripi. Se si mund të ndikoj...

Befasohen mjekët, gruaja lind binjakët 4 muaj pas vdekjes (Foto)

Frankielen da Silva Zampoli Padilha ka vdekur në mënyrë klinike që në tetor të vitit të kaluar. 21 vjeçarja ishte në javën e 9 të shtatzënisë, kur ra koma. Aparaturat e mbajtën atë gjallë 4...

Çfarë duhet të bësh pasi ke pirë një filxhan me kafe

Nëse pi disa kafe në ditë, atëherë çdo ditë ne nevojë të marrësh kafetinën e nevojshme. Dhe ndërkohë që rregullon nivelin e kafetinës, ka dicka që të bezdis më shumë nga ajo – njollat...

Mbani erë të keqe aty poshtë? Këto janë 4 arsyet pse zona juaj intime...

Ndieni që herë pas here mbani erë të keqe në zonën tuaj intime dhe sekrecionet nuk kanë ngjyrë normale? Ka disa arsye dhe shkaktarë që sjellin këto çrregullime dhe aromat e këqija në pjesët tuaja...

Çfarë i ndodh trupit pas 20 minutave e deri në 15 vjet pasi e...

Ndoshta synimi juaj për këtë vit është ta lini duhanin, por që nuk po mund ta bëni këtë. Por, do të përpiqemi t’ju ndihmojmë! Nëse e lini duhanin, ju do ta shijoni më shumë ushqimin, forma...

Foto/ Cudit aktorja: “Përdorni kafe nga b***a për t’u dobësuar”!

“Detox” … Tani ekziston vetëm kjo fjalë në univers për të gjitha ata që e kanë ekzagjeruar në të ngrënë me rastin e festave të fundvitit. Në këto ditë të gjithë mundohen të bëjnë...

“Lodhje, stres dhe…kancer”, do ju shfaqen të gjitha nëse e bëni këtë natën

Gratë që punojnë në turn të tretë janë më të rrezikuara nga disa lloje kanceri, sugjeron një studim i ri. Puna në turn të tretë për një kohë të gjatë rrit rrezikun me 19%. Rreziku...