Loading...
Home Jetë&Stil Shëndet

Shëndet

Ja pse duhet të qetheni në këto ditë të muajit Mars! Lexoni çfarë thonë...

Astrologët, siç e dini, janë në gjendje të shpjegojnë gjithçka na ndodh në jetë me lëvizjen e Hënës. Nuk mbeten thjesht këshillat e gjysheve. Edhe flokët, të gjatë apo të shkurtër, ndikohen nga Hëna...

STATISTIKA/ Ja sa shpesh masturbohen femrat

Sa janë vajzat dhe gratë që e pranojnë publikisht se masturbohen? Me siguri më pak se meshkujt, të cilët nuk e vrasin mendjen ta pranojnë një gjë të tillë. Por një studim i fundit ka...

Me të ftohtë dhe me kollë? Ky është ilaçi natyral më i mirë

Nëse je pjesë e atyre që vuajnë nga kolla në kohën e ftohtë, atëherë me siguri ke nevojë për këtë trajtim natyral. Mjaltë dhe piperi i zi është kombinimi natyral më i mirë për...

Heq dorë nga kafeja dhe alkooli, e pabesueshme sa kursen në një muaj

Tobias Van Schneider është një amerikan i cili vendosi të hiqte dorë nga alkoli dhe kafeneja. Ai tashmë ka bërë plot dy vite që ku ka marrë këtë vendim. "Nëse ka një gjë që e...

Kështu mund ta ndalni dhimbjen e dhëmbit menjëherë

Shumë fëmijë dhe të rritur preken nga dhimbjet e dhëmbëve, të cilat vijnë si pasojë e degradimeve të dhëmbëve. Bakteret orale në gojën tuaj, të cilat ushqehen nga sheqeri, prodhojnë acide, të cilat çojnë...

Shenjat që tregojnë se keni nevojë për shumë ujë

Nëse trupi juaj është i thatë dhe i padehidratuar nuk mund të funksionojë asnjëherë si duhet. Secila qelizë në trup duhet ta përdorë ujin që të funksionojë. Më poshtë janë disa shenja që tregojnë se...

Hani këto gjëra nëse nuk dëshironi të jeni të sëmurë

Kosi me pak yndyrë Probiotikët e gjendur tek kosi dhe produktet e tjera të fermentuara mund të lehtësojnë ftohjen. Duhet të konsumoni gjithashtu edhe ushqime të pasura me vitaminë D. Studimet kanë treguar se njerëzit...

FAKTE/Ja pse dhuruesit e gjakut quhen heronj.

Dhurimi i gjakut është mënyra e vetme e përftimit të tij, pasi ende nuk është siguruar një rrugë e prodhimit të gjakut në mënyrë laboratorike. Qelizat e gjakut nuk janë mundur të krijohen në...

Mbipeshë?! Hiq dorë nga këto pesë zakone të përditshmërisë!

Në këtë artikull do të lexoni mbi pesë zakonet e rutinës së përditshme, nga të cilat duhet të hiqni dorë, nëse doni të keni një trup në peshën ideale. 1.Sasia e orëve të gjumit. Nëse fle...

Vuani nga tensioni, ja çfarë duhet të hani

Njerëzit që vuajnë nga hipertensioni duhet të luftojnë shumë në mënyrë që ta mbajnë tensionin në nivel. Duhet që t’i gjeni metodat natyrale që ta kontrolloni shtypjen e gjakut, transmeton Periskopi. Vëmendje: duhet më parë...