Loading...

Arredim

Ju zhduken paratë sa hap e mbyll sytë? Fajin e ka portofoli. Feng Shui...

Përditë ankohemi për paratë, për portofolin që zbrazet sapo e kemi marrë rrogën. Shpenzimet janë të larta, të ardhurat shumë të ulëta. Por a e keni menduar ndonjëherë që shumë gjëra kanë lidhje me fatin?...

Hyni brenda shtëpisë së një deputeti të majtë në Tiranë (Foto)

Ai nuk kishte fatin të ishte ministër i kësaj qeverie, por jeta e tij nuk do të jetë më pak komode edhe pas kësaj… Të paktën nisur nga fotot e apartamentit të tij që ligjvënësi...

4 këshilla praktike si të kujdeseni për lulen e Krishtlindjes edhe pas festave

Drita vezulluese, topa dhe shirita shumëngjyrësh që zbukurojnë jo vetëm bredhin, por edhe çdo kënd të shtëpisë, kjo është atmosfera që ka filluar tashmë të zërë vend në këto ditë të para të dhjetorit....

Psikologët tregojnë se kush zbukuron shtëpinë për festa është më i lumtur

Ka një datë tradicionale për zbukurimin e shtëpisë për festat e fundvitit (6 dhjetor) dhe psikologët thonë se, se ata që dekorojnë ambientin ku jetojnë janë më të lumtur se të tjerët. Steve McKeown, psikolog...

Urime të ngrohta me Kartolina të bëra vetë (Foto)

Sado tradicionale të jenë ndjesinë që të jep një kartolinë nuk ta dhuron as një mesazh në celular as një e-mail. Fjalët mund të jenë të njejta, urimi mund të jetë nga i njëjti person...

Cila është dhurata që kanë bërë më shumë shqiptarët këto festa?

Është periudhë festash dhe sigurisht edhe e dhuratave. Të gjithë në këtë kohë, mendojmë se si mund t’i bëjmë njerëzit tanë më të dashur, të lumtur dhe një mënyrë shumë e bukur përveç se t’u...

Dhurata e preferuar në Islande është…

“Më mirë mos të kesh një palë këpucë, se sa mos të kesh një libër!,- thotë një shprehje e vjetër islandeze. Dhe jo më kot… Në Islandë, dhurata ideale për Krishtlindjet është një libër. Dhe...