Wednesday, January 24, 2018
Home Jetë&Stil

Jetë&Stil

Shpëtoni nga pagjumësia. Ja receta e thjeshtë e pijes.

Nëse keni probleme me pagjumësinë, gjumin e lehtë ose nëse zgjoheni gjatë natës, më poshtë do ju tregojmë një recetë të thjeshtë për t'u përgatitur e që ju siguron gjumë të qetë dhe të...

Tha se e kishte ‘gjuajtur’… por Ermal Mamaqi ‘fëlliq’ keq Rashel Kolanecin

Pak javë më parë në një intervistë në emisionin “rival” të Ermal Mamaqit, atë të Luana Vjollcës, Rashel Kolaneci tha se, një nga meshkujt shqiptarë që e kishte “gjuajt” ishte pikërisht Ermal Mamaqi. Edhe pse...

Ja disa kapje flokësh perfekte (Video)

Sa herë ju ka ndodhur që nuk keni pasur kohë të shkoni te floktari, ndërkaq ju është dashur të merrni pjesë në ndonjë ngjarje të rëndësishme? Në vijim po ju propozojmë se si t’i bëni...

Fevziu tallet me “rivalet” Eni Vasili dhe Ilva Tare

Gjatë emisionit Opinion, Blendi Fevziu ka organizuar një sondazh se kush është moderatorja me e mirë e seksit të dobët midis drejtueseve të emisioneve shqiptare. Por ajo që ka rënë në sy ka qenë...

Rishfaqet sërish ish-kryeministri Nano, zbulohet me kë është fotografuar

Ish-kryeministri Fatos Nano, që nga largimi i tij nga politika, ka qenë gjithmonë një figurë në hije. Ai pas largimit nga posti i kryeministrit nuk është shfaqur shumë me media, apo në jetën publike. Daljet...

Instruktorja e fitnesit shkon me brekë në palestër (Foto)

Roberta Carluccio është një model dhe instruktore e fitnesit, por përveç palestrës, ajo gjithashtu e do futbollin. Në mënyrë të veçantë, ajo pëlqen Juventusin dhe lojtarët e saj, gjë të cilën e shpreh edhe në...

Njihuni me binjaket më të bukura në botë!

Binjaket e njohura ndryshe si  “Binjaket Clements”, vetëm 7 vjeç, janë konsideruar nga ndjekësit e tyre në “Instagram” si “binjaket më të bukura në botë”. Binjaket identike Leah Rose dhe Ava Marie, nga Los Anxhelosi...

Asnjë fund nuk po ia zë të pasmet më Anastasias

Rusja, Anastasia Kvitko njihet si një ndër femrat me linjat më bombastike në botë. Në llogarinë e saj në Instagram, Anastasia e cila njihet edhe si rivalja e Kim Kardashian llogarin 7.6 milionë ndjekës E për...

Problemet e stomakut, çfarë të kemi parasysh

Ngrënia e shumë ushqimeve njëherësh, moskonsumimi i lëngjeve, ngrënia pa kriter si mish apo hot-dog, janë disa nga arsyet të cilat vuani nga stomaku. Këshilla e parë që japin mjekët për të mos patur dhimbje...

Trendi i ri i bluzës për Krishtlindje (FOTO)

Bëhet fjalë për një trend që u shfaq për herë të parë nga Nicki Minaj në tetor, ku në tapetin e kuq të Tidal X, koncertit të organizuar nga Jay Z, u shfaq me...