Wednesday, January 24, 2018
Home Jetë&Stil

Jetë&Stil

Kjo është sfida më e çmendur që keni parë ndonjëherë në Instagram! Do guxonit...

Ka pasur disa sfida idiote në rrjetet sociale në të kaluarën, por kjo e fundit me siguri është më e çmendura. Do thoni ju pse? Sepse luani me jetën tuaj! E ashtuquajtura “Tide...

Nuk e dinit? Femra përjetojnë 6 orgazma të ndryshme! Hidhini një sy

Trupi femëror është një peizazh kompleks i aftë për të përjetuar të gjitha llojet e orgazmave dhe kënaqësive të ndryshme. Orgazmat e klitorit Nëse jeni duke kryer marrëdhënie seksuale dhe vajza e ka të vështirë që...

Dietologia Bombaj: Ushqimet që ju mbrojnë nga kanceri i mushkërive

Në dekadat e fundit, roli i dietës ka përbërë interes shkencor të veçantë duke rezultuar në një trup të konsiderueshëm evidencash mbi ushqimin dhe kancerin e mushkërive. Po kështu vlerësohet se forca mbrojtëse vjen...

Seksbomba Coco kërkon ‘autorësinë’: Unë shpika fenomenin e të pasmeve, jo Kim Kardashian

Karrierën si modele e ka nisur që në vitin 1997 dhe në atë kohë ishte vetëm 18 vjeç. Famën do të gjente me pozat e nxehta që realizonte. Coco Austin, sot 38 vjeçe, thotë se, është...

Kur presidenti Macron shkruante poezi erotike për gruan 24 vite më të madhe!

Një biografi e re e shkruar për Zonjën e Parë të Francës, Brigitte Macron zbulon mes të tjerash, se presidenti francez në moshën e adoleshencës ka shkruar një roman dashurie i frymëzuar nga romanca...

Eneda Tarifa ndahet nga bashkëshorti (Foto)

Një prej historive më jetëgjata mes artistësh mund të ketë marrë fund. Eneda Tarifa dhe partneri i saj prej shumë vitesh, Erjon Zaloshnja, mund të mos i kenë punët mirë bashkë. Burime për Anabel.al tregojnë...

Kejdi Mehmetaj sqaron fejesën e shumë përfolur

E ftuar në emisionin e pasdites me Rudina Magjistarin, ka qenë e ftuar deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj. Ndër të tjera ajo ka folur dhe për jetën e saj private dhe për fejesën e saj...

Një jetë në ekran, por në këtë gjendje nuk e kini parë kurrë Rudina...

Ajo është një nga moderatoret e dashura të publikut shqiptar, e cila për vite me rradhë ka shoqërar pasditet tuaja në ekranin e televizionit. Moderatorja Rudina Magjistari gjithmonë është shfaqur e kuruar deri në detaj....

Rita Ora bën publike bindjet e saj politike (Foto)

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është mjaft aktive në rrjetet sociale. Këtë herë përveç sukseseve dhe publikimit të hit-ve të saj, Rita ka zgjedhur të zbulojë edhe bindjet politike. Në një postim në...

Princesha e nevrikosur me mbretëreshën Elisabetta, ja shkaku i zënkave!

Mesa duket gjendja në Buckingham Palace është pak e tensionuar . Kate Middleton është e nevrikosur me mbretëreshën Elisabetta dhe këtë herë nuk ka të bëjë me kunatën e ardhshme  Megnan Markle… Dukesha e Cambridge,...