Wednesday, January 24, 2018
Home Jetë&Stil

Jetë&Stil

Forma e gjoksit të femrave tregon shumë për mënyrën si sillen në krevat

Gjoksi është një prej manifestimeve më joshëse të femrës. Shkenca ka vërtetuar se, gjoksi i femrave, përbën në radhë të parë një “ftesë” erotike ndaj seksit të kundërt. Piero Lorenzoni, seksolog i njohur italian, mendon...

Kushtet skandaloze të tregtimit të mishit në Tiranë

AKU konfiskon makina dhe bllokon dyqane, për transport e tregtim mishi qe rrezikon sigurine e konsumatorit. Autoritet Kombëtar i Ushqimit, në funksion të garantimit të sigurisë ushqimore dhe në vazhdim të masave për disiplinimin e...

Stresi kunja për Flori Mumajesin: Qeni është më besnik se ty

Në 2016-n, pas incidentit mes Flori Mumajesit dhe Stines në festivalin Kënga Magjike, reperi Stresi i doli në mbrojtje mikut të tij Flori. Madje në portale u përfol se Stresi kishte ndërhyrë në konflikt për...

Striptiste për ditëlindje, dhurata e babait milioner për 12-vjeçarin

Babai milioner i një djali 12-vjeçar ka paguar disa striptiste për ditëlindjen e tij. Disa pamje të publikuara në Youtube tregojnë një dhomë ku djali, identiteti i të cilit nuk dihet, kërcen me një striptiste,...

Zbulimi tronditës/Kanceri është sëmundje moderne e krijuar nga njeriu

Kanceri është një sëmundje moderne, e krijuar nga njeriu, e shkaktuar nga faktorët ambientalë dhe ushqimet, sipas studimit nga University of Manchester. Studimet e tyre morën në konsideratë edhe literaturën nga Egjipti dhe Greqia e...

Kjo është sfida më e çmendur që keni parë ndonjëherë në Instagram! Do guxonit...

Ka pasur disa sfida idiote në rrjetet sociale në të kaluarën, por kjo e fundit me siguri është më e çmendura. Do thoni ju pse? Sepse luani me jetën tuaj! E ashtuquajtura “Tide...

Nuk e dinit? Femra përjetojnë 6 orgazma të ndryshme! Hidhini një sy

Trupi femëror është një peizazh kompleks i aftë për të përjetuar të gjitha llojet e orgazmave dhe kënaqësive të ndryshme. Orgazmat e klitorit Nëse jeni duke kryer marrëdhënie seksuale dhe vajza e ka të vështirë që...

Dietologia Bombaj: Ushqimet që ju mbrojnë nga kanceri i mushkërive

Në dekadat e fundit, roli i dietës ka përbërë interes shkencor të veçantë duke rezultuar në një trup të konsiderueshëm evidencash mbi ushqimin dhe kancerin e mushkërive. Po kështu vlerësohet se forca mbrojtëse vjen...

Seksbomba Coco kërkon ‘autorësinë’: Unë shpika fenomenin e të pasmeve, jo Kim Kardashian

Karrierën si modele e ka nisur që në vitin 1997 dhe në atë kohë ishte vetëm 18 vjeç. Famën do të gjente me pozat e nxehta që realizonte. Coco Austin, sot 38 vjeçe, thotë se, është...

Kur presidenti Macron shkruante poezi erotike për gruan 24 vite më të madhe!

Një biografi e re e shkruar për Zonjën e Parë të Francës, Brigitte Macron zbulon mes të tjerash, se presidenti francez në moshën e adoleshencës ka shkruar një roman dashurie i frymëzuar nga romanca...