Tuesday, February 20, 2018

Aktualitet

Replikat LIVE/ Berisha sulmon Iris Luarasin: Papagalle!

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur ashpër analistes Iris Luarasi e cila e ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan tha se “në Shqipëri ka pasur edhe kryeministra që na krahasonin me Gjermaninë”. Kjo...

Breshëri plumbash drejt së miturës, mësoi se do e fejonin me…

Pas prangosjes në kohë reale të 22-vjeçarit që qëlloi në drejtim të një vajze të mitur, policia tashmë ka zbuluar pse ndodhi kjo hakmarrje. Bajram Krasniqi, pasi ka mësuar se vajzën që ai donte,...

Shqipja gjuhë zyrtare në Maqedoni, ligji kalon pa votat e Gruevskit

Me 69 vota pro dhe asnjë kundër, në sallën e Kuvendit maqedonas u miratua ligji i shumëdiskutuar të gjuhëve, i cili do të zgjidhë më në fund ngërçin e hershem të përdorimit të shqipes...

SKANDALI/ Armët tani në shitje online

Duke qenë se në Kosovë dukuria e blerjeve të gjërave online është në rritje, persona të shumtë publikojnë gjësende, në të cilat kryesisht tregojnë edhe çmimin e tyre. Por, dy qytetarë të Kosovës kanë...

Shtatë emrat që “lakmojnë” drejtimin e Policisë së Shtetit

Prej 2 ditësh në krye të Policisë së Shtetit është komanduar zv.drejtori i Përgjithshëm, Rebani Jaupi, i cili ka zëvendësuar provizorisht Haki Çakon, i cili u shkarkua të hënën me vendim të Këshillit të...

FOTO/ Tmerri i Parisit, grabiten me armë 3.5 milionë euro stoli në hotel “Ritz”

  Frikë në Paris pas një grabitjeje me armë në dorë në hotelin me 5 yje “Ritz”, një nga më të njohurit dhe luksozët. 5 persona të maskuar dhe me motorë kanë mësyrë mbi argjendari...

Marku do largojë prokurorin që donte arrestimin e Tahirit

Kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku nuk do të ndalet me shkarkimet dhe lëvizjet që ka nisur brenda institucionit të prokurorisë. Pas Prokurorisë së Përgjithshme dhe prokurorive të rretheve, radha i ka ardhur Prokurorisë së Krimeve...

Balili rrëfehet për politikanët që frekuentuan “Santa Quarantan”. A e kanë paguar faturën ata?

Pa përmendur emra, Bashkim Balili tha se kanë qënë të shumtë politikanët që kanë shkuar tek “Santa Quaranta”, pasi frekuentohej gjerësisht për shkak të pozicionit gjeografik, kushteve dhe hapësirës që kishte. Gjatë mbrëmjes, ai...

Vrasja në Zvicër/ Shqiptari vrau gruan dhe motrën e saj, flet kunati: Ndodhi…

Viktima e dytë e vrasjes që ndodhi para dy ditëve në Hausen të Kantonit Aargau është motra e gruas së vrasësit të dyshuar, kosovarit 54 vjeçar R.B. Ajo, (Elda, 31 vjeçe) siç shkruan blick.ch....

Rama emëron drejtoreshë te burgu i grave një vajzë seksi (FOTO)

Një vajzë e re dhe tërheqëse nga Gjirokastra është emëruar drejtoreshë e burgut të grave në Tiranë. Ajo është Jetmira Sula, e cila zëvendësoi në këtë detyrë Xhoi Jakajn. Menjëherë Sula ka marrë vëmendjen...