Wednesday, January 24, 2018

Aktualitet

Vritet në Mitrovicë Oliver Ivanoviç/ Serbia prag lufte me Kosovën?

(E plotësuar) - Burime të mediave kanë treguar se ai ka marrë 4 plumba në një atentat të organizuar, ndërkaq ka ndërruar jetë pas disa minutash në spitalin e MItrovicës në veri. Plagoset me armë...

Top Channel/ E fundit: Ylli Rakipi zë vendin e Sokol Ballës

Aktualiteti politik, ekonomik dhe social, personazhet më të ekspozuar të vendimmarrjes, fenomenet që na shqetësojnë përditë, por edhe personazhet më pak të ekspozuar, ata që politika i harron pasi u merr votën, do të...

Skemë ‘mashtrimi’, vendi ku lypësit fitojnë deri 60.000 euro në muaj

Bandat nga Azia dhe Arabia Saudite i dërgojnë profesionistët të lypin para dhe më pas iu marrin të gjitha. Dihet se Dubai është një qytet i pasur në të cilin lypsët profesionist mund të...

“Unë e di kush janë peshqit e mëdhenj”, gazetari bën parashikimin

Gazetari Arjan Çani i ftuar në “Studio e Hapur” me Eni Vasilin në “News 24” ka komentuar lëvizjet në Prokurori. Ai ka mbajtur të njëjtin qëndrim me deklaratat e tij të mëhershme që Kryeprokurorja...

VIDEO E RE/ Pamjet e autorit që grabiti bankën në Tiranë

Publikohen të tjera pamje të grabitësit të filialit të bankës brenda ambienteve të Hipotekës në Tiranë. Video më poshtë është publikuar nga Panorama. Aty shihet autori ende i paidentifikuar i cili largohet përmes një...

E nis mbrapsht vitin deputetja e PD-së, rrëzohet keq në shkallët e Parlamentit (Video)

Takat e larta dhe shkallët e lagura nga shiu duket se nuk janë kombinimi më i mirë për një deputete. Pas seancës plenare të parë vitin 2018, deputetja e PD, Lindita Metaliaj është rrëzuar në...

Pse është akt terrorist ajo çfarë ndodhi në Shkodër (Video)

Gazetari i kronikës, Artan Hoxha të hënën në mbrëmje ka deklaruar se akti i dy ditëve më parë i ndodhur në qytetin e Shkodrës, është një ngjarje shumë e rëndë. Hoxha tha se është e...

Basha politikani më i pasur?/ Unaza prej diamanti dhe kompania e krijuar para një...

Opozita ka thirrur në 27 Janar shqiptarët në protestë. Por ndërsa publikisht ajo ka deklaruar se do të protestojë për shkeljen e Kushtetutës gjatë zgjedhjes së kryeprokurores së përkohshme, Arta Marku, duket se në...

Pukë/ Ky është mali në Shqipëri që ‘noton’ në ar, miniera e politikanëve të...

Shqipëria ka një nëntokë të pasur me minerale të shumta. Nxjerrja dhe përpunimi i tyre është një nga aktivitetet kryesore për të cilat kompanitë e mëdha synojnë të bashkëpunojnë me shtetin shqiptar apo edhe...

Pazaret e oficerit të Policisë së Shtetit: Të jap kokainë, më jep… (Përgjimet)

Oficeri i Policisë së Shtetit u filmua me zë dhe figurë teksa bën pazare për të trafikuar 200 gramë kokainë. Në redaksinë e emisionit “Fiks Fare” mbërriti një denoncim nga një 40-vjeçar nga Poliçani,...