Wednesday, January 24, 2018

Aktualitet

Vrasja në Zvicër/ Shqiptari vrau gruan dhe motrën e saj, flet kunati: Ndodhi…

Viktima e dytë e vrasjes që ndodhi para dy ditëve në Hausen të Kantonit Aargau është motra e gruas së vrasësit të dyshuar, kosovarit 54 vjeçar R.B. Ajo, (Elda, 31 vjeçe) siç shkruan blick.ch....

Rama emëron drejtoreshë te burgu i grave një vajzë seksi (FOTO)

Një vajzë e re dhe tërheqëse nga Gjirokastra është emëruar drejtoreshë e burgut të grave në Tiranë. Ajo është Jetmira Sula, e cila zëvendësoi në këtë detyrë Xhoi Jakajn. Menjëherë Sula ka marrë vëmendjen...

CIA e shqetësuar për drogën në Shqipëri, largimi Çakos nuk e shpëton Ramën

Shqetësimi i shërbimeve të inteligjencës amerikane CIA mbi Shqipërinë për trafikun e drogës, si prodhuesin më të madh të mariuanës dhe rrugë kalimi për kokainën dhe opiumin dëshmon atë çfarë kemi thënë prej kohësh. Dëshmon...

U shkarkua nga Arta Marku, prokurori i çon sms: Refuzoi të iki !

Prokurori i Elbasanit Dritan Gina ka reaguar ashpër pasi iu komunikua vendimi më i fundit i kryeprokurores së përgjithshme të përkohshme, Arta Marku për shkarkimin e tij nga detyra. Në një dalje për mediat, Gina,...

Lista e zezë e Uashingtonit, ja kush janë politkanët shqiptarë që s’mund të shkelin...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është detyruar ta refuzojë ftesën e Komandantit të Gardës Nacionale të Iowa-s së SHBA-së për një ngjarje të organizuar nga ai, pasi nuk ka mundur të pajiset me vizë....

Norvegjia hap dyert, ofron 4500 euro në muaj për të punuar në këto profesione

Një nga vendet me nivelin më të lartë të jetesës dhe që është gjithmonë në krye të listës për lumturinë, Norvegjia ka ofruar një mundësi të madhe për ata që duan të emigrojnë. Atje momentalisht...

Pronat/ 300 mln lekë për kompensim, ja kush përfiton

Publikohet lista me emrat e pronarëve që marrin kompensimin për tokën e zënë nga ndërtimet pa leje. Vlera në total e kompensimit arrin në afro 300 milionë lekë. Lista është botuar dje në Fletoren...

Shqipëria renditet e para në Francë gjatë vitit 2017 për azilkërkues

7630 shqiptarë kërkuan azil në Francë gjatë vitit 2017, duke lënë pas afganët që renditen të dytët. Mediat franceze pohojnë se madje shtetasit nga Shqipëria kanë qënë dy herë më të shumtë në numër...

Kim Jong un vuan nga insuficenca renale

Kim Jong un në gjendje të rëndë shëndetësore.  Diktatori i Koresë së Veriut vuan nga insuficenca renale, një sëmundje e veshkave që shpesh çon deri në vdekje. Mjekët e shtetit komunist thonë se dështimi...

Nxiti terrorizmin, 18-vjeçari shqiptar rrezikon të dënohet me 15 vjet burg

18-vjeçari shqiptar, i cili është arrestuar nën akuzën e nxitjes së terrorizmit në Austri, rrezikon të dënohet deri në 15 vite burg. Bëhet fjalë për Lorenz K., i cili dyshohet se ka ndikuar një...