Wednesday, January 24, 2018
Home Aktualitet

Aktualitet

Dosjet që do rihapen nga Marku, 8 ish-ministra të PD-PS-LSI drejt përballjes me drejtësinë,...

Dosjet më të mëdha të aferave në vendin tonë rrezikojnë të rihapen. Kryeprokurorja Arta Marku ditën e enjte ngriti një grup pune për të hetuar vendimet e të gjithë prokurorëve në vend dhe kjo...

Rama zbulon ku do jetë të shtunën e protestës së opozitës dhe i dërgon...

Gjatë intervistës me gazetarin Ilir Babaramo, kryeministri Edi Rama është ndalur edhe te protesta e opozitës, që mbahet të shtunën në mesditë. Rama tha se do jetë në kryeqytet atë ditë. Ndërsa i pyetur nëse do...

Replikat LIVE/ Berisha sulmon Iris Luarasin: Papagalle!

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur ashpër analistes Iris Luarasi e cila e ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan tha se “në Shqipëri ka pasur edhe kryeministra që na krahasonin me Gjermaninë”. Kjo...

Ari i vjedhur, paratë e bizneset e Metës në Mbretërinë e Bashkuar do gjurmohen...

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohëshme Arta Marku ka takuar ambasadorin britanik në Tiranë. Po të shohësh anën zyrtare dhe protokollare të asaj çfarë u diskutua në këtë takim bëhej fjalë për terma të përgjithshme....

Trondit Putin: Kim Jong Un politikan i pjekur, fitues ndaj Donald Trump

Në një deklaratë të fundit për mediat, presidenti rus Vladimir Putin është shprehur me fjalë pozitive për Kim Jong Un. “Ai ka dalë fitues në krizën më të fundit rreth Gadishullit Korean”-thotë presidenti rus,...

Skandal e përleshje në RTSH, drejtori i orkestrës godet në kokë muzikantin

Një ngjarje e pazakontë mësohet të ketë ndodhur në ambientet e RTSH-së mes Sokol Titos, Drejtorit të Orkestrës në RTSH, dhe orkestrantit Briken Burgija. Drejtori i Orkestrës ka ushtruar dhunë fizike ndaj orkestrantit dhe më...

Arta Marku: Pse jo 7 vjet? Do shihni supriza në punën time

Kryeprokurorja me mandat të përkohshëm Arta Marku ka zhvilluar takimin e parë me gazetarët pas marrjes së detyrës. Përpara përfaqësuesve të medias, Marku është shprehur se prioritet i saj do jetë zbatimi i ligjit,...

Henri Çili tregon arsyen: Pse vendosa të largohem nga UET

Henri Çili nuk do të jetë më administrator i Universitetit Europian të Tiranës. Këtë gjë e ka konfirmuar vetë ai në studion “Zonë e Lirë” të drejtuar nga Arian Çani. Shkak i kësaj është bërë...

Nis vetingu për 36 gjyqtarë dhe prokurorë (EMRAT)

Janë 36 gjyqtarë e prokurorë, mes të cilëve edhe drejtues gjykatash e prokurorish, që do t’i nënshtrohen procesit të vettingut, pas shortit të hedhur së fundmi në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Lista e gjyqtarëve...

Tjetër lëvizje në Prokurori, ja kush është i ‘preferuari’ i Arta Markut

Kryeprokurorja e Përkohshme Arta Marku ka bërë një tjetër lëvizje. Ajo ka zgjedhur si këshilltar të saj në Prokurorinë e Përgjithshme Besnik Canin, i cili mbante detyren e prokurorit ne prokurorine e Tiranës. Lajmi bëhet i ditur...