Wednesday, January 24, 2018
Home Aktualitet

Aktualitet

2017-a, viti më i sigurt në histori për aviacionin civil

Viti i kaluar ishte viti më i sigurt për industrinë e aviacionit civil, sipas dy raporteve të reja. Asnjë kompani e madhe ajrore në botë nuk përjetoi ndonjë një aksident, tha firma holandeze për konsulencën...

“New York Times”: Sytë e botës mbi Kosovën, ndërsa pritet të arrestohen figura kyçe...

E përditshmja amerikane “New York Times” shkruan se përpjekjet e politikanëve kosovarë për të pezulluar gjykatën e krimeve të luftës, e cila është themeluar për të ndjekur krimet e kryera nga shqiptarët gjatë luftës...

Kush është politikani i njohur shqiptar që parkon kështu… (FOTO)

Tashmë prej kohësh është bërë trend që të shohim të parkuara makina luksi mbi trotuar, pa pyetur për rregullat e qarkullimit rrugor, që shkelen “ditën për diell” nga poseduesit e tyre. Në rastin konkret, kjo...

Balla fillon ‘Real Story’ dhe fut një kunjë për Top Channel

“Topin e lamë tek Topi, këtu do të tregojmë lajme të vërteta në Real Story”. Kështu e ka komentuar sot në mbrëmje në lajmet e Vizion Plus, fillimin e emisionit të tij në këtë...

Foto lajm/ Naftëtarët e Ballshit marrin rrogën e prapambetur të nëntorit

Naftëtarët e Ballshit janë parë pasditen e kësaj të premte duke mbajtur rradhën në banka për të tërhequr pagat e tyre. Në disa foto të siguruar nga opinion.al ata shihen teksa tërheqin pagën e prapambetur...

Rama emëron drejtoreshë te burgu i grave një vajzë seksi (FOTO)

Një vajzë e re dhe tërheqëse nga Gjirokastra është emëruar drejtoreshë e burgut të grave në Tiranë. Ajo është Jetmira Sula, e cila zëvendësoi në këtë detyrë Xhoi Jakajn. Menjëherë Sula ka marrë vëmendjen...

Rishfaqet Nexhmije Hoxha, ja me kë e festoi Vitin e Ri

Ne mbyllje te vitit 2017-a, nëpër portale qarkulloi një lajm për vdekjen e Nexhmije Hoxhës. Lajmi që rezultoi i rremë u transmetua edhe nga disa gazeta qe vetedeklarohen si serioze dhe profesionale. Por Nexhmija...

VITI 2018/ Qeveritarët në ajër, ja sa miliardë lekë “kanë fluturuar” nga Buxheti

Qeveria e Kryeministrit Edi Rama ka planifikuar të qëndrojë më shumë në ajër se në tokë në vitin 2018. Institucionet kryesore të shtetit kanë hapur tashmë procedurat e tenderave për blerje biletash avioni,...

27 vjetori i RD, publikohet foto e rrallë e stafit

Sot shënohet 27 vjetori i krijimit të gazetës Rilindja Demokratike. Sakaq, nostalgjik, shkrimtari dhe publicisti Lazer Stani, ka hapur arkivën duke publikuar një foto të stafit të kësaj gazete më 31 dhjetor 1993.“27 vjetori i...

Del VIDEO/ A po përdoret aeroporti i Kukësit për trafik droge

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar një video të shkurtër të dërguar nga një qytetar që tregon lëvizjet e një avioni në aeroportin e Kukësit. Berisha ngre dyshime se pista e këtij aeroporti ende të pa...