Loading...
Home Aktualitet

Aktualitet

Vrasësi nga Kopliku, miqësia me fierakun në Belgjikë që përfundoi tek masakrimi i shokut

Albert Zekaj, 32 vjeç, banues në Kalldrun, Bashkia Koplik, Malësi e Madhe. Ky është autori i masakrimit me çekiç të 36-vjeçari nga Fieri Kreshnik Beqiarj kufomën e të cilit e kishte flakur në fshatin...

FOTO/ Ekzekutohet me armë zjarri shqiptari

Një 36-vjeçar shqiptar është ekzekutuar me armë zjarri në Greqi, në qytetin Artemida në rajonin e Atikës, raportojnë mediat greke. Sipas medieve helene, ai u qëllua me pesë plumba ditën e dielë (4 Mars) në...

‘Albania’ në Kolumbi, disko e famshme në Santa Marta

Binesi shqiptar nuk ndalet, kësaj here duket se ka shkuar deri në Kolumbi e jo vetëm për banane apo…..Lidhjet e Shqipërisë me Kolumbinë e largët duket se nuk janë vetëm import-eksport bananesh. Në...

‘Rënkimi i një të pafajshmi mjafton të trondisë botën’;, çfarë paralajmëron Erdogan…

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se ka arritur në 3.089 numri i terroristëve të neutralizuar në kuadër të operacionit “Dega e Ullirit” gjatë një aktiviteti të Ministrisë së Familjes dhe Politikave...

Ekzekutohen dy vëllezër pas mesnate, policia jep detajet e para

Dy viktimat ne fshatin Plloqicë të Malishevës jane vellezer. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 1 pas mesnatës, kur pas te shtenave me arme zjarri mbeten te vrare dy persona. Sipas Express dy viktimat ishin vëllezër....

Lidhja e Bashës me rusët/ Deputeti socialist: Faktet e reja të rënda, FBI dhe...

Kreu i grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla, ka publikuar sipas tij disa fakte të reja të publikuara ditën e sotme nga revista amerikane “Motehr Jones”. Ai shkruan në një postim së fundmi në...

‘Operacioni Mjergulla’/ Artan Hoxha shpërndan kokainën e ‘Olsit’ në 20 pjesë…

Menjëherë pas kapjes së sasisë rekord të 613 kilogramëve kokainë në Maminas të Durrësit, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj deklaroi se ky aksion i madh ishte finalizuar si pasojë e një bashkëpunimi efikas. mes...

Lubonja: Kapja e 316 kg kokainë, shoferi ka të njëjtin avokat me Sajmir Tahirin…

Duke folur për kokainën rekord të kapur në Maminas, analisti Fatos Lubonja, në emisionin “Studio e Hapur” tha se ‘të besosh se kjo gjë është pa mbështetje, do të thotë të jesh naiv”. “Se cilat...

Partia Demokratike mbledh kryesinë, si pritet të veprojnë kritikët brenda partisë

Sot, Partia Demokratike do të mbledhë në orën 17:00, kryesinë. Mbledhja e kryesisë sot, vjen pas përfundimit të analizës në degët e partisë, ndërsa do të vendoset edhe data kur do të mblidhet Kuvendi Kombëtar...

Artan Hoxha: 20 grupe kriminale të përfshirë në trafikun e 613 kg kokainë, distributori...

Gazetari investigativ, Artan Hoxha deklaroi se për ngarkesën e kokainës që u kap në Maminas 10 ditë më parë, dyshohet se janë përfshirë më shumë se 20 grupe kriminale. Sipas Hoxhës, Shqipëria është kthyer në...