‘Bomba’ e Lu: SHBA sjell prokurorë të FBI për hetimin ndaj Tahirit

0
Loading...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë treguar gadishmërinë e tyre për të ofruar ekspertizën nëpërmjet prokurorëve të FBI, për çështjet hetimore të korrupsionit në nivele të larta, një prej të cilave dhe ajo ku është e përfshirë ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri.

Lajmi në fjalë është konfirmuar për TV Klan nga Ambasada e SHBA në Tiranë.

Ndërkohë mësohet se çështja në fjalë është diskutuar dhe në takimin që Ministri i Brendshëm ka zhvilluar pas mesdite me 2 ambasadorët, Donald Lu dhe Romana Vlahutin.

Ambasada Amerikane njofton se këto çështje kërkojnë një hetim të plotë dhe proces ligjor të paanshëm.

Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here