LATEST ARTICLES

FOTO/ Përplasje e fortë e makinës me trafikndarësen tek liqeni, plagoset...

Një makinë është përplasur fort me trafikndarësen pranë liqenit artificial të Tiranës, aq sa pjesa e përparme e saj është shkatërruar plotësisht. Shoferi i...

FOTO/ Angelina Jolie shfaq tatuazhet në ceremoninë e çmimeve BAFTA

Në ceremoninë e çmimeve BAFTA të pranishme ishin artiste të njohura, të cilat shkëlqyen gjatë parakalimit në tapetin e kuq. Disa nga aktoret e njohura...

FOTO/ Rama kërkoi president të përbashkët, Princ Leka jep zgjidhjen e...

Deklarata e djeshme e Edi Ramës për një president të përbashkët, Shqipëri-Kosovë, ka sjellë reagime të shumta. Shumica e tyre kanë ardhur nga Kosova...

Më 20 shkurt 1991 u rrëzua monumenti i Enver Hoxhës në...

Data 20 shkurt sjell në kujtesë 20 shkurtin e vitit 1991 kur në Tiranë, kur mijëra qytetarë të revoltuar dhe të indinjuar nga sistemi...

A i kopjuan Romakët monedhat e argjendit nga epirotët dhe ilirët?

Aktualisht, mjaft autorë italianë duke kritikuar ish teoritë romano-çentriste, po rivlerësojnë si mjaft të rëndësishëm, si një urë kalimi dhe me prurje të shumta...

Familjet e vjetra që popullonin 21-Dhjetorin, tek Posta e Mapoja, arratisjet...

Të kishe një apartament te pallatet e reja te “21 Dhjetori”, ishte një privilegj për vitet ‘60. Nga Prodani, te Dionis Bubani e Zef...

Yjet flasin për ty/ Horoskopi ditor, e martë 20 shkurt 2018

Dashi Perspektivat për jetën sentimentale te çifteve do jene shume te mira gjate kësaj dite. Do iu jepni shume rëndësi ndjenjave dhe do bëni edhe...

Gruaja nga Shkodra: Nuk po arrij të fle pas asaj që...

Ka njerëz që besojnë në magji, e të tjerë që këtë e quajnë “çmenduri” e prapambetje. Një grua beson se i kanë mallkuar shtëpinë...

Ja 12 gabimet që djemtë i bëjnë në instagram kundrejt vajzave

Asnjë vajze nuk i pëlqen këto 12 gabime që bëni ju! Instagrami është padiskutim rrjeti social më i përdorur dhe është fakt që shumë...

”Haja dru çdo ditë”, Gerta Heta tregon historinë shokuese si dhunohej...

Të gjithë nostalgjikët e radios nuk mund të mos e njohin Gerta Hetën, folësja dhe moderatorja e njohur mund të konsiderohet pa frikë një...